Hala A Waimea Logistic Park Stargard otwarta

0

To pierwsza z sześciu hal jakie staną na terenie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard przy ul. Metalowej. Hala A kosztowała ponad 22 mln zł. Jej najemcą została firma EcoReadyBath.

Inwestorem parku magazynowo-produkcyjnego jest spółka celowa Waimea Logistic Park 5 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding SA. Grupa ta wraz z Griffin Property Finance zapewniła finansowanie tej inwestycji. Jej generalnym wykonawcą jest firma Eastwave Building Company.

Uroczystość otwarcia pierwszej hali WLPS odbyła się dzisiaj z udziałem inwestora reprezentowanego przez Andrzeja Rosińskiego, prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding SA, i przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem na czele.

Przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców

Waimea Logistic Park Stargard powstaje na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard.

Na działce o powierzchni 16,7 ha inwestor wybuduje docelowo 6 hal klasy A o łącznej powierzchni zabudowy 85 tys. mkw. Obiekty przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców prowadzących produkcję, obsługę logistyczną czy magazynowanie. Moduły magazynowe wraz z powierzchniami biurowymi mogą być przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców i dostępne są już od 1,5 tys. mkw.

Inwestycję dopełnia nowoczesna infrastruktura – parkingi, obszerne place manewrowe oraz tereny zielone.

Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY architekci.

Inwestycja Waimea Holding przyczyni się do ekonomicznego rozwoju regionu również dzięki powstaniu – docelowo – ok. 500 nowych miejsc pracy.

Prezydent Stargardu: Od początku było nam ze sobą po drodze

Hala A o powierzchni ok. 11,5 tys. mkw. powstała w pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Najemcą została firma EcoReadyBath, wynajmując 3,8 tys. mkw. powierzchni pod magazyny i częściowo na biura. EcoReadyBath to producent prefabrykowanych, modułowych gotowych toalet i łazienek dla klientów B2B w Europie – głównie hoteli i kompleksów mieszkaniowych. Dla firmy EcoReadyBath ważnym elementem przy wyborze powierzchni magazynowej była dogodna lokalizacja parku logistycznego, która zapewnia szybką i bezproblemową dostawę prefabrykowanych łazienek na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii.

Jedną z mocnych stron Grupy Waimea Holding jest elastyczność wobec klientów. My w Stargardzie w ten sam sposób podchodzimy do inwestorów. Od początku więc było nam ze sobą po drodze. Mam satysfakcję, że zapadła decyzja o wyborze lokalizacji WLPS w naszym mieście. Otoczenie, w którym powstała hala A, jasno pokazuje, że Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii to miejsce, gdzie można odnieść sukces i wciąż się rozwijać. To ważne także dla obecnych, jak i przyszłych najemców otwieranej dziś inwestycji – mówił podczas uroczystości prezydent Rafał Zając. Ten projekt robi duże wrażenie zarówno rozmachem, jak i profesjonalizmem w realizacji. Życzę, by zapowiedziany przez holding Waimea nowoczesny kompleks logistyczno-produkcyjny rozrastał się zgodnie z założeniami. Gratuluję pomyślnego wykonania jednego z etapów i życzę szybkiej komercjalizacji hal, które tu powstaną.

Przecięcie wstęgi na zewnątrz hali A zakończyło jej oficjalne otwarcie.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBiega dla siebie, a po drodze pomaga innym
Następny artykułMajowa wesoła sobota w bibliotece


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj