II LO. Klasy mundurowe z dotacją od resortu obrony

0

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie – z klas objętych certyfikowanym szkoleniem wojskowym – wezmą udział w zajęciach mających doskonalić umiejętności w poligonowych warunkach.

Wyjazd 32 uczestników będzie możliwy dzięki dotacji udzielonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Umowę z MON w tej sprawie zawarła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska oraz Irena Agata Łucka, członek zarządu powiatu.

Resort obrony dofinansuje wyjazd uczniów klas mundurowych, przekazując ponad 7,6 tys. zł, co stanowi 80 proc. kosztów projektu o wartości blisko 9,5 tys. zł. Resztę wydatków pokryje Powiat Stargardzki.

Uczestnicy obozu realizować będą w terenie program szkolenia, który obejmuje m. in.: organizację i zabezpieczenie logistyczne obozowiska, ćwiczenia w zakresie powszechnej obrony przeciwlotniczej oraz przed bronią masowego rażenia. W programie zajęć przewidziano też marsz według azymutu, kwestie maskowania ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Obozowicze doskonalić się będą również w działaniach taktycznych, zarówno indywidualnie, jak i w sekcji dwu- lub czteroosobowej. Przewidziano także szkolenia strzeleckie oraz pracę z wykorzystaniem przenośnych radiostacji lub przewodowych środków łączności polowej.

Uczniowie klas mundurowych II LO, pod opieką wychowawcy Jarosława Bieńkowskiego, niejednokrotnie już doświadczyli specyfiki pola walki, biorąc udział w ćwiczeniach sprawnościowych na poligonie drawskim, dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Licealiści z „dwójki” uczestniczą też w rozgrywkach, turniejach i szkolnych zawodach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Obóz szkoleniowy, dofinansowany przez MON, pozwoli więc jego uczestnikom doskonalić się jeszcze bardziej w wojskowym rzemiośle, a przy okazji zrealizować  pasje i zainteresowania, związane ściśle z perspektywą kariery – już w szeregach armii zawodowej lub służb mundurowych.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułATS Stargard. Magda Pawłasek wicemistrzynią Polski
Następny artykułŚwiętujmy razem 30 lat wolności


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj