LKS Feniks Pesta. Zbierają medale po całej Polsce

0

Miniony czas był bardzo pracowity i owocny dla stargardzkich adeptów zapasów i sumo. Jedni walczyli w Krotoszynie, drudzy – w Pyrzycach, a jeszcze inni – w Kołobrzegu.

W Krotoszynie reprezentanci Feniksa zdobyli trzy złote medale i jeden brązowy. Odbył się tam Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Na najwyższym stopniu podium stanęli Nikola Piechocka, Paulina Kucharczyk i Jakub Basiak. Po brązowy krążek sięgnął Jakub Wawrzoła. Bliscy wywalczenia medali byli jeszcze Bartek Kiszka oraz Jakub Przybylski, ale przegrali swoje decydujące pojedynki. Udany, choć bez żadnej zdobyczy, debiut zanotowała Pola Fojut, zajmując miejsce jedenaste.

W Pyrzycach odbyły się natomiast Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Sumo. Stargardzki Feniks reprezentowało dziewięciu zawodników i trzy zawodniczki.

Złoty medal zdobył Jakub Matwiejczyk, po srebro sięgnął Szymon Żurawski, a na trzecim stopniu podium stanęli Michał Matwiejczyk oraz Marcel Stasiak.
Najmłodsi prezentowali swoje umiejętności w Kołobrzegu podczas Międzynarodowego Turnieju Młodzików i Dzieci w stylu wolnym. Łukasz Gocół wywalczył brązowy medal, tuż za podium uplasowali się Kamila Zduniak i Mateusz Kwarciak, a na nieco dalszych miejscach wylądowali Zuzanna Sokołowska, Mateusz Kubiak, Wiktor Katanowski, Adam Basiak, Jakub Król, Alan Kopaczewski, Jakub Grzesiecki Jakub oraz Karol Hołownia.

oprac. mk, źródło, fot. LKS Feniks

Poprzedni artykułKoncert „Powrót” – piosenki nie tylko Jacka Kaczmarskiego
Następny artykułZmiany na kwietnikach. Były bratki, są begonie, żeniszki i pelargonie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj