Straż pożarna w Stargardzie już z nowym komendantem

0

Jest nim mł. bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk. Nowy zwierzchnik stargardzkiej jednostki przybył do Stargardu z Łobza, gdzie wcześniej zarządzał komendą PSP.

Swoje obowiązki komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej przejął w obecności m. in. komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Staśkiewicza, starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej oraz Ireny Agaty Łuckiej, członka zarządu powiatu.

Komendant wojewódzki podkreślał, że mł. bryg. mgr. inż. Jarosław Tomczyk znany jest z wewnętrznego opanowania, samodyscypliny oraz umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach, które wymagają szybkiego reagowania. Dał się też poznać jako ten, kto podejmuje trafne decyzje pod  presją czasu.

Z kolei starosta Iwona Wiśniewska wyraziła nadzieję, że obejmując swą funkcję, nowy komendant szybko wdroży się do nowych obowiązków, tworząc ze swoimi podwładnymi zgrany zespół. Starosta przypomniała również o istotnej roli jednostki w Stargardzie, która stanowi ważne ogniwo w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

Iwona Wiśniewska zaznaczyła, że komenda PSP w Stargardzie mierzy się nie tylko z gaszeniem pożarów, lecz także wieloma innymi zagrożeniami: od wypadków komunikacyjnych, po ratownictwo chemiczne i – coraz częściej- usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z uznaniem przyjęła więc informację o specjalizacji nowego komendanta, m. in. w zakresie ratownictwa chemicznego.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

 

Poprzedni artykułWyniki wyborów do PE w Stargardzie
Następny artykułKoncert „Powrót” – piosenki nie tylko Jacka Kaczmarskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj