Zmiany na kwietnikach. Były bratki, są begonie, żeniszki i pelargonie

0

Stargard rozkwitnie latem. Niedawno na latarniach w całym mieście pojawiły się donice z pelargoniami i wilcem. Teraz wykonano ponad 4 500 kolejnych nasadzeń. Wiosenne bratki zostały zastąpione różnymi odmianami begonii, a na kwietnikach miejskich pojawiły się też rośliny o ozdobnych liściach.

​- Różnokolorowe begonie pojawiły się przy Bramie Świętojańskiej, na skarpie przy ul. Czarnieckiego, przy cerkwi prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przy ul. Wyszyńskiego, Grodzkiej, Pierwszej Brygady, a także przy pomniku Ofiar Syberii i Katynia oraz tablicy smoleńskiej – mówi ogrodnik miejski Monika Jarosz-Szczepaniak, zastępca dyrektora ZUK.

Oprócz begonii posadzono również pelargonie o różowych kwiatach i fioletowe żeniszki. Kwitnące rośliny są ładnie dopełnione ozdobnymi liśćmi irezyny i koleusa. Wystarczy odrobina cierpliwości i kilka cieplejszych dni, a już wkrótce całe miasto wypełni się letnimi gatunkami w pełnym rozkwicie.

Jeszcze w maju planowane są kolejne nasadzenia – tym razem stałe. Byliny i trawy ozdobne pojawią się przy fontannie na os. Zachód oraz przy Galerii Starówka.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Zakład Usług Komunalnych

 

Poprzedni artykułLKS Feniks Pesta. Zbierają medale po całej Polsce
Następny artykułRada miejska za likwidacją Strefy Płatnego Parkowania


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj