Stargardzka Starówka – kolejny Klub Seniora w mieście

0

W Stargardzie przybywa miejsc stworzonych z myślą o osobach starszych. Dotychczas seniorzy spotykają się w Kawiarence Międzypokoleniowej na os. Kluczewo, w Klubie Senior+ na os. Lotnisko, a także w Domu Kultury Kolejarza. Teraz pojawił się kolejny Klub Seniora – na Starym Mieście, w jednym z budynków plebanii przy kolegiacie.

– Wszystko zaczyna się od człowieka. To w nim jest dobro, zaangażowanie, chęć działania. Wyjątkowe miejsca – takie jak to – powstają dzięki wyjątkowym ludziom. Cieszę się, że na Starym Mieście działa klub, w którym seniorzy mogą się spotykać. To kolejny punkt na mapie Stargardu stworzony specjalnie dla osób starszych. Mam nadzieję, że Stargardzka Starówka szybko wypełni się ciekawymi wydarzeniami – mówiła zastępca prezydenta Ewa Sowa podczas otwarcia nowego Klubu Seniora.

Do dyspozycji jego użytkowników są dwie przestronne sale, a także łazienka i kuchnia. W wyremontowanych pomieszczeniach pojawiły się meble i wyposażenie. Wszystko po to, by pobyt w nich był jak najbardziej komfortowy.

Klub Seniora to szansa na aktywizację osób starszych – w szczególności samotnych. Mogą przyjść, wziąć udział w ciekawych zajęciach i spędzić czas w miłym towarzystwie. Dodatkowo dogodna lokalizacja, tuż przy kolegiacie, sprzyja częstym odwiedzinom.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykuł12. Stargardzki Dzień Dziecka
Następny artykułLicealiada. Koszykarze ZS nr 1 mistrzami województwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj