Plaża nad Miedwiem dofinansowana przez miasto

0

Rada Miejska w Stargardzie zgodziła się na udzielenie pomocy finansowej Gminie Kobylanka . 80 tys. zł z budżetu Stargardu przeznaczonych będzie na służby ratownicze i utrzymanie porządku na plaży w Zieleniewie, która dla wielu stargardzian jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku.

– Wiele lat temu podpisaliśmy z Gminą Kobylanka porozumienie o współpracy. Jego elementem było wspólne utrzymanie głównej plaży i zapewnienie bezpłatnego dostępu do niej. Wówczas zarządzał nią OSiR. W poprzedniej kadencji wójt postanowił, że sam zajmie się plażą. W tej kadencji pani wójt poprosiła nas o pomoc w jej utrzymaniu. Uważam, że warto wesprzeć Kobylankę w prowadzeniu tej plaży – mówił na sesji RM prezydent Rafał Zając.

Na pytanie radnej Moniki Kieliszak (klub PiS), czy wspierane będą też inne gminy, np. Marianowo, gdzie nad tamtejsze jezioro również jeździ wielu naszych mieszkańców, prezydent wyjaśnił, że pomoc dotyczy plaży nad Miedwiem, bo to największe i najczęściej wybierane przez stargardzian spośród okolicznych jezior. Często też jest wskazywane jako potencjał miasta.

Chętnie wypoczywają tam, nie tylko w wakacje, rodziny z dziećmi i młodzież. Ale w lecie nad to jezioro zjeżdżają tłumy, również ze Stargardu. W wakacyjne miesiące główne kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. A to sporo kosztuje. Podobnie jak wywożenie – bardzo dużych w tym czasie – ilości śmieci.

Nad Miedwie można dojechać miejskim autobusem – linia 34 zatrzymuje się w pobliżu plaży. W lipcu i sierpniu bilet MPK nad jezioro kosztuje tylko 2,80 zł (1,40 zł ulgowy). Młodzież i dorośli często dostają się tam rowerami.

W pobliżu plaży można korzystać m. in. z placu zabaw, plenerowej siłowni i oferty gastronomicznej. W amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i wydarzenia artystyczne.

Bożena Kuszela

fot. Rafał Nartowski/archiwum

Poprzedni artykułPrzez dwa dni ul. Andersa nieprzejezdna
Następny artykułWystawa prac Sekcji Plastycznej UTW Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj