Wybieramy skład Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

0

Trwają wybory członków do nowej  Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kadencję 2019-2022. Głosowanie trwa do 5 czerwca godz. 15.30.

Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, działające na terenie miasta i powiatu, mogły zgłaszać swoich kandydatów do 23 maja 2019 r.

Łącznie zgłoszono osiem kandydatur. Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Stargardzkiego, która ustala procedurę wyboru członków rady, w przypadku zgłoszenia więcej niż pięciu kandydatów, niezbędne jest głosowanie.

Rozpoczęło się ono 30 maja 2019 r. (czwartek) i potrwa do 5 czerwca 2019 r. (środa), do godz. 15.30. W tym przypadku każda z organizacji będzie mogła oddać głos maksymalnie na dwóch kandydatów, korzystając z karty do głosowania. Lista kandydatów oraz wzór karty tutaj:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/lista%20kandydat%C3%B3w-1.pdf

/pliki/powiatstargardzki/pliki/karta%20do%20g%C5%82osowania%202019-1.pdf

W skład rady wejdzie pięć osób, które uzyskają największe poparcie. Jeśli dojdzie do sytuacji, że kandydaci otrzymają równą liczbę głosów, wyboru członka rady dokona Zarząd Powiatu Stargardzkiego.

Wypełnione karty do głosowania należy składać w zamkniętej kopercie, z oznaczeniem głosującej organizacji, z dopiskiem: „Głosowanie do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Stargardzie 2019- 2022” w kancelarii Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1. Po uzyskaniu pieczęci kancelarii na karcie z wybranymi kandydaturami będzie ją można wrzucić do specjalnej urny, umieszczonej w holu starostwa.

Rolą Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego jest aktywna współpraca z samorządem powiatowym oraz konsultacja dokumentów, programów i projektów, które mają szczególny wpływ na funkcjonowanie organizacji i stowarzyszeń pozarządowych. Rada występuje również w ich imieniu, reprezentując przed Zarządem Powiatu Stargardzkiego interesy wszystkich podmiotów i organizacji pożytku publicznego.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykuł4 czerwca 1989 r. – 30 lat później. Debata o tym, jak obywatele powiedzieli „nie” peerelowskiej Polsce
Następny artykułSzykują się wybory ławników na kadencję 2020-2023


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj