Buduje się w mieście. Ulica Krzywoustego

0

Trwa gruntowna przebudowa ul. Krzywoustego. Roboty prowadzone są etapami przy częściowym dopuszczeniu ruchu aut. Wszystko po to, by zmniejszyć kierowcom utrudnienia. Mimo prac mogą oni dojechać do ul. Grodzkiej.

Wartość inwestycji to ponad 3,8 mln zł.

Na ostatniej sesji rady miejskiej jej wiceprzewodniczący Zdzisław Wilk (klub PiS) powiedział do prezydenta: – Jak widzimy, ilość sprzętu i ludzi zaangażowanych w ten remont jest bardzo mała. To są uwagi mieszkańców ul. Krzywoustego. Oni to widzą. Proszę to wziąć pod uwagę, żeby przyspieszyć te prace.

– Może być takie wrażenie, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – stwierdził Rafał Zając. – W trakcie wykonywanych jest wiele robót specjalistycznych. Jeśli na przykład PEC przebudowuje nitkę ciepłowniczą, a MPGK kanalizację czy wodociąg, to wykonawca nie jest w stanie prowadzić tam prac. Nie może kłaść warstw drogowych, dopóki wszystkie sieci nie będą schowane. Ja rozumiem te odczucia mieszkańców, to nie jest dla nich łatwy okres. Podobnie było przy remoncie Alei Żołnierza. Trzeba to przetrzymać. Przy takich inwestycjach zawsze najpierw musi być gorzej, żeby później było lepiej. Do 30 sierpnia br. prace na Krzywoustego mają być zakończone.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji nastąpi wymiana nawierzchni jezdni, budowa nowych chodników, montaż nowych latarni, budowa ciągu pieszo-rowerowego. Przygotowanych zostanie ponad 60 miejsc parkingowych, w tym jedno dla autokarów. Projekt zakłada też budowę dwóch zatok autobusowych. Krawężniki przy nich będą obniżone na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zostaną one wykonane z materiału ułatwiającego poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.

Prace przeprowadzone będą na całej długości ul. Krzywoustego – od Baszty Tkaczy do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego. W przyszłości u zbiegu ulic Staszica, Popiela, Krzywoustego i Obwodnicy Staromiejskiej powstanie rondo.

Wykonawcą jest konsorcjum Budpak Paweł Szubert i Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych Eljot Jacek Luterek.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

 

 

 

Poprzedni artykułPokaż swój ogród i zgarnij nagrody
Następny artykułDni Stargardu. Najpierw na sportowo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj