Dni Stargardu. Najpierw na sportowo

0

Biegi, wyścig kolarski, brydż i zabytkowe pojazdy – w najbliższy weekend będzie się działo. Wspólne świętowanie rozpocznie się już w sobotę 8 czerwca. Warto zapoznać się z wydarzeniami zaplanowanymi na najbliższe dni. Propozycje ucieszą zwłaszcza miłośników aktywności fizycznej.

Sobotnie imprezy zaczną się już o 9:00. Wówczas w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego będzie można się zapisać na Bieg Lata. Wpisowe w dniu biegu wynosi 8 zł. Wydarzenie odbędzie się w ramach X Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku. To cykl biegów i marszów nordic walking, które organizowane są wiosną, latem, jesienią i zimą. Letnia odsłona już w tę sobotę w Parku Chrobrego. Jako pierwsze o 9:45 wystartują dzieci. Przygotowano dla nich dwie trasy – o długości ok. 500 m i ok. 1000 m. O 10:30 pobiegną dorośli na dystansie 5,4 km lub przejdą 3,6 km. Każdy uczestnik Biegu Lata otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

O 15:00 na starcie na ul. Przemysłowej staną uczestnicy II Kryterium Ulicznego o Puchar Prezydenta Miasta Stargard – Memoriału Bernarda Pruskiego. Można się jeszcze zapisać w dniu zawodów w biurze na parkingu firmy Hydroflex, ul. Przemysłowa 8. W wyścigu wystartują zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych z ważnymi badaniami lekarskimi i licencją PZKol lub – w przypadku kategorii amatorskich – wszyscy chętni na rowerach szosowych. Meta około 21:00 na ul. Przemysłowej. Szczegółowe informacje i regulamin zawodów znajdują się tutaj.

Także w sobotę około 16:00 na parkingu przed SCK będzie można podziwiać XII Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych. W wyjątkowym Pokazie Elegancji wezmą udział unikatowe samochody i motocykle. Lista uczestników obejmuje aż 68 pojazdów. Najstarszy Chevrolet Pickup ma 97 lat, a najmłodszy Mercedes 124 to model z 1989 r. Nie zabraknie też dobrze znanych małych i dużych Fiatów oraz Trabanta 601.

W niedzielę 9 czerwca w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada 22 o 10:00 zacznie się rywalizacja w Memoriale Jana Chojankowskiego z udziałem najlepszych graczy w brydża sportowego. Wpisowe to 45 zł dla dorosłych i 10 zł dla młodzieży szkolnej.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykułBuduje się w mieście. Ulica Krzywoustego
Następny artykułPlace zabaw muszą być bezpieczne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj