Można już odpoczywać wśród róż

0

Stargardzkie planty po rewitalizacji bardzo chętnie odwiedzane są przez mieszkańców miasta. Wygodne alejki, ścieżki rowerowe, plenerowa siłownia i place zabaw, a wszystko to w otoczeniu rozrastającej się zieleni.

W ostatnich dniach odwiedzających Park Jagielloński mogą cieszyć różnokolorowe krzewy różane. Pojawiły się tam dzięki projektowi, który zwyciężył w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim.

Różanka musiała trochę poczekać na pełen rozkwit. Rośliny pojawiły się w tym miejscu pod koniec ubiegłego roku. Teraz podziwiamy róże w pełnym rozkwicie, choć na krzewach – a jest ich kilkanaście gatunków – można zauważyć jeszcze liczne pąki.

Te niezwykle ozdobne rośliny sprawiły, że Park Jagielloński wypełniły różnobarwne kwiaty. Są duże, intensywnie pomarańczowe róże, stonowane kremowo-żółte, koralowe i jasnoróżowe o drobnych płatkach oraz wiele, wiele innych. Pomiędzy krzewami powoli rozkwita też lawenda.

Planty cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców w różnym wieku. Warto odwiedzić tamtejszą różankę i odpocząć wśród kwiatów na jednej z ławek. To doskonały sposób na relaks w spokojnym otoczeniu.

Po odpoczynku można pójść na plac zabaw albo poćwiczyć na siłowni plenerowej. Miłośnicy większej aktywności skorzystają ze ścieżek rowerowych, a spacerowicze i biegacze docenią wyrównane alejki.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBlisko, daleko… Koncert z piosenkami Ewy Krysian
Następny artykułW karambolu na A6 zginęło pięcioro stargardzian. Mieszkańcy łączą się w bólu z rodziną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj