Zaczyna się odkomarzanie

0

Mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie i kiedy będą przeprowadzane opryski. Pierwsze w tym roku odkomarzanie zaplanowano na 10 i 11 czerwca (poniedziałek i wtorek). Akcja potrwa w godz. od 20:00 do 3:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Opryski będą prowadzone na terenach:

– parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3 Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

– cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

– skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ulic M. Konopnickiej i J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy Alei Dębowej – tzw. Osetno;

– rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych oraz innych obiektów, i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, dlatego o ewentualnej zmianie terminu magistrat będzie informować na bieżąco.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Policki Zakład DDD

Poprzedni artykułVIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Motoryzacyjno-Kulinarny
Następny artykułBlisko, daleko… Koncert z piosenkami Ewy Krysian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj