W Stargardzie powstaje nowe Centrum Dystrybucyjne Lidl Polska

0

Inwestycja jest realizowana w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii przy ul. Metalowej. Otwarcie Centrum zaplanowano na IV kwartał br. Pracę znajdzie tu około 200 osób.

Nowe 11. Centrum Dystrybucyjne Lidla w Stargardzie będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. To częściowo dwukondygnacyjny magazyn: z parterem o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętrem o powierzchni 14 tys. mkw.

To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku br. w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym Centrum Dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Uroczysta wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego, zawisła dzisiaj 11 czerwca w obecności władz miasta i powiatu oraz innych gości.

Będzie zaopatrywać ok. 100 sklepów

– Nasze najnowsze, 11. Centrum Dystrybucyjne docelowo będzie zaopatrywać ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek Zarządu Lidl Polska.

– Zlokalizowanie tak dużego Centrum Logistycznego w Stargardzie to dowód na to, że tereny, jakie oferujemy inwestorom, zapewniają duże możliwości transportowe i odpowiednie skomunikowanie. Pełna infrastruktura, wsparcie koncernu na każdym etapie i dobre otoczenie na pewno pomogły podjąć decyzję o budowie tego ogromnego magazynu właśnie tutaj – mówi prezydent Stargardu Rafał Zając. – To stąd Lidl będzie wysyłał towary zarówno do województwa zachodniopomorskiego, jak i do lubuskiego. Cieszę się, że – w dobie rozwoju przepływu towarów – ten park przemysłowy zyskuje firmę o takim profilu działalności. Trzeba podkreślić znaczenie tej inwestycji w kontekście atrakcyjności rynku pracy. Lidl zapewni zatrudnienie znacznej grupie stargardzian. Od samego początku wiedziałem, że Centrum Logistyczne Lidl w naszym mieście będzie obiektem nowatorskim i wyróżniającym się. Z zainteresowaniem obserwowałem każdy etap prac. Muszę przyznać, że w miarę postępu inwestycji robiła ona coraz większe wrażenie – również swoimi gabarytami. Hala w interesujący sposób wpisuje się w krajobraz. Gratuluję Lidlowi dojścia do tego etapu budowy w Stargardzie. Życzę powodzenia w realizacji kolejnych. Czekam na zakończenie tej inwestycji i uruchomienie Centrum Logistycznego w naszym mieście.

Pracę znajdą tu mieszkańcy Stargardu i okolic

Stargardzkie Centrum Dystrybucyjne Lidla zatrudni ok. 200 osób.

Nowo przyjęci pracownicy będą zajmować stanowiska związane z szeroko pojętą obsługą magazynu, kierownicze oraz administracyjne. Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki pracy znajdzie tu wielu mieszkańców Stargardu i okolic. Co istotne, dla sieci ważna jest chęć do pracy i otwartość na nowe wyzwania – firma zapewnia wszystkim pracownikom szkolenia odpowiednie do zajmowanego stanowiska.

– Chcielibyśmy się dalej rozwijać i przyczyniać do tworzenia nowych, potrzebnych miejsc pracy – mówi Damian Nowicki, dyrektor Regionu Sprzedaży Lidl.

Przyszli pracownicy Centrum Dystrybucyjnego Lidla w Stargardzie z pewnością docenią fakt, że – dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy budowie magazynu – jest on miejscem cichym, nie ma tu charakterystycznego dla tego typu obiektów hałasu.

Procesy rekrutacyjne na poszczególne stanowiska są już otwarte i będą trwać w sposób ciągły do października. Lidl Polska szuka między innym operatorów wózka widłowego, kontrolerów działu przyjęcia, komisjonerów czy pracowników biurowych. Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie kariera.lidl.pl.

Ekologiczne rozwiązania

W trosce o ochronę środowiska magazyn w Stargardzie jest wyposażony w nowoczesną, innowacyjną technologię mającą na celu minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie. Wprowadzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań umożliwi ubieganie się o prestiżowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. „wody szarej”) w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

oprac. bk

fot.: Bożena Kuszela (1-5), Lidl Polska (6), UM w Stargardzie (7-12)

 

 

 

Poprzedni artykułParking na Żeromskiego gotowy
Następny artykułUwaga na kolejną falę upałów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj