Na Pol’and’Rock dodatkowe pociągi z Pomorza Zachodniego

0

Fani festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą będą mogli dojechać pociągiem z naszego regionu na tę imprezę. Marszałek zachodniopomorski podjął decyzję o uruchomieniu dla nich dodatkowych pociągów relacji Koszalin – Kostrzyn i powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg.

– Mam nadzieję, że chociaż trochę uda nam się pomóc z dojazdem na festiwal. Dla wielu osób to wydarzenie, na które czekają cały rok. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzież. Sam wspominam swoją wizytę na festiwalu bardzo miło – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Dodatkowe połączenia to dodatkowy przyspieszony pociąg regionalny relacji Koszalin – Kostrzyn, który ułatwi dotarcie na to wydarzenie, oraz powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg. Szczegółowy rozkład godzinowy zostanie podany bliżej terminu festiwalu (1-3 sierpnia br.).

Marszałek uzgodnił także z Zachodniopomorskim Oddziałem Przewozów Regionalnych wzmocnienie o dodatkowe składy czterech par pociągów stałego kursowania  na trasie Szczecin Główny – Kostrzyn, a także uruchomienie w dniach imprezy dwóch par pociągów dodatkowych na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn – Szczecin Gł.

Decyzja o uruchomieniu dodatkowych składów to pomoc dla mieszkańców regionu, chcących wziąć udział w festiwalu Pol’and’Rock, który odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Możliwe problemy z dojazdem pojawiły się, gdyż spółka Przewozy Regionalne wycofała się ze współpracy z organizatorem – Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także spółka PKP Intercity SA w okresie trwania imprezy zamierza tak przekierować pociągi, aby pominąć Kostrzyn.

Trasę Szczecin – Kostrzyn, zgodnie z rocznym rozkładem jazdy, codziennie obsługuje 7 par pociągów regionalnych, zestawianych z pojedynczych zespołów trakcyjnych serii EN57AL, EN63 oraz ED78. Po wprowadzonych przez marszałka zmianach, w dniach trwania festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie trasę obsługiwać ma 10 par pociągów w większości zestawionych z dwóch EZT, w tym jedna para pociągów z i do Koszalina/Kołobrzegu zestawiona z trzech zespołów serii EN57AL.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

plakat – źródło: polandrockfestival.pl

 

Poprzedni artykułDni Stargardu. Nie było nudy w strefach rywalizacji, zabawy i relaksu
Następny artykułTurniej Przyrodniczy „Bogactwo ekosystemu rzeki Iny”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj