Ponownie wybierali radnych powiatowych w gminie Dobrzany

0

Tym razem mandaty radnych uzyskali: Łukasz Edward Plaskacz – Komitet Wyborczy PSL, Bogdan Terebecki – Komitet Wyborczy PiS oraz Dariusz Franciszek  Dziakowicz – Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Zająca.

Taki jest finał ponownego głosowania w wyborach do Rady Powiatu Stargardzkiego, jakie przeprowadzono w gminie Dobrzany. Mieszkańcy gminy uprawnieni do głosowania w obwodzie nr 2 wybierali radnych w okręgu wyborczym nr 7.

Ponowne wybory okazały się konieczne po wyroku szczecińskiego Sądu Okręgowego, który uwzględnił protest wyborczy jednego z mieszkańców. Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego termin głosowania wyznaczono na 16 czerwca 2019 r. Na liście do głosowania widniały nazwiska niemal tych samych kandydatów, co w ubiegłorocznych wyborach samorządowych – z wyjątkiem Wojciecha Majsakowskiego, który złożył mandat, obejmując funkcję zastępcy burmistrza Chociwla.

Zgodnie z formalnym obwieszczeniem Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego mandaty radnych uzyskali: kolejny raz Łukasz Edward Plaskacz z Komitetu Wyborczego PSL, Bogdan Terebecki z Komitetu Wyborczego PiS oraz kolejny raz Dariusz Franciszek Dziakowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Zająca.

Tym samym wszystkie mandaty 23-osobowej Rady Powiatu Stargardzkiego zostały formalnie obsadzone.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułPo Stargardzie z prezydentem
Następny artykułDni Stargardu 2019 – koncertowe


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj