Głosujemy na książki z dużym drukiem – dla seniorów

0

Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” zgłoszony przez Książnicę Stargardzką dostał się do finału VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację Tesco.

Celem projektu jest zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, z których będą mogły korzystać – poprzez Książnicę Stargardzką – osoby słabo widzące: seniorzy, nasi rodzice, dziadkowie, przyjaciele i znajomi.

Aby Książnica Stargardzka otrzymała grant w wysokości 5 tys. złotych, musi otrzymać więcej głosów niż drugi projekt zgłoszony w naszym województwie. Zasada głosowania jest prosta – za każde zakupy w sklepach Tesco otrzymujemy paragon, który wymieniamy w kasie na żeton, który następnie wrzucamy do oznakowanych skrzynek umieszczonych w sklepach w: Stargardzie (ul. Szczecińska i ul. Piłsudskiego), Choszcznie (ul. Jagiełły) oraz Łobzie (ul. Niepodległości).

Szczegóły projektu na stronie  https://tesco.pl/pomagamy/project/26892/

– Specjalny, duży rozmiar czcionki, ma ułatwić czytanie osobom, dla których jest ono niejednokrotnie główną rozrywką, pomaga wypełnić wolny czas, a zarazem potrenować pracę mózgu i pamięć. Książki to najlepszy sposób na pozbycie się stresu, a tym samym zdrowy sen i dłuższe życie – mówi Marcin Rumiński, wicedyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Ponadto większy druk umożliwia czytanie nawet osobom z dużymi problemami ze wzrokiem. Z kolei audiobooki to rozwiązanie dla tych, którzy w ogóle nie mogą czytać, ale nie chcą rezygnować z literatury. Tak więc z zakupów Książnicy skorzystają zarówno seniorzy, jak i inne osoby słabowidzące.

(r)

Poprzedni artykułDni Stargardu 2019 – koncertowe
Następny artykułDni Stargardu 2019. Odkryj Stargard z muzealnikami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj