Maciej Osmycki. Abstrakcja zakorzeniona w realnych zjawiskach

0

W Bramie Wałowej eksponowana jest wystawa prac malarskich Macieja Osmyckiego ze Szczecina. – Kocham takie malarstwo – mówiła podczas wernisażu Ludmiła Sabadini, prezes SSMSP Brama.

Na pierwszy rzut oka są to prace abstrakcyjne. I można by na tym poprzestać, polegając na własnej interpretacji tych obrazów. Ale gdy pójść tropem tego, co o swojej twórczości mówił autor prac, to na obrazie możemy zobaczyć np. widok z pędzącego pociągu, a właściwie esencję tego widoku – barwne smugi.

Maciej Osmycki podkreślał, że jego malarstwo ma ścisły związek z naturą, z tym co jest realne w świecie, z różnymi zjawiskami jak krople deszczu, gra świateł itp. Stąd malując obrazy, pokazuje to po swojemu: maluje istotę tych zjawisk.

Autor wystawy w Bramie Wałowej w 1989 r. ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wystawę prac Macieja Osmyckiego otworzył wiceprezydent Piotr Mync.

Podczas wernisażu wystąpiły młode sopranistki Diana Kamrowska i Adrianna Borucka – uczennice Szkoły Śpiewu Beaty Ewy Korzeniowskiej.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułRusza sezon wakacyjny – utrudnienia i trasy alternatywne
Następny artykułSpójnia Stargard. PGE sponsorem na rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj