Ogrody działkowe z finansowym wsparciem

0

70 tys. zł na realizację różnych zadań otrzymają zarządcy rodzinnych ogrodów działkowych w Stargardzie. Już wkrótce, dzięki dofinansowaniu, w ROD-ach pojawi się m.in. nowe ogrodzenie, monitoring, zmodernizowane zostaną także parkingi i drogi dojazdowe.

– Ogrody działkowe to bardzo ważne miejsce dla wielu stargardzian. Mieszkańcy naszego miasta chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, z zaangażowaniem pielęgnując rośliny. To znakomita okazja do aktywnego wypoczynku, zwłaszcza w rodzinnym gronie. Dodatkowo na terenach ROD odbywają się różne imprezy, które integrują lokalną społeczność. Dlatego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać rodzinne ogrody działkowe w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Na terenie naszego miasta znajduje się 10 rodzinnych ogrodów działkowych, na których jest ponad 4400 działek. W ramach konkursu ofert na realizację zadań związanych z rozwojem ogrodnictwa działkowego w Stargardzie, cztery ROD-y otrzymają wsparcie na wykonanie inwestycji i zakup wyposażenia.

20 tys. zł dostanie Rodzinny Ogród Działkowy „Nowy Sad”. Środki zostaną wykorzystane na modernizację infrastruktury ogrodowej i remont budynku administracyjnego. Dodatkowo wymieniona zostanie część zewnętrznego ogrodzenia, a miejsca postojowe dla samochodów będą utwardzone.

Taka sama kwota trafi do ROD im. Bolesława Chrobrego. Zarządcy planują modernizację parkingów, budowę stanowisk na kubły na odpady, remont ujęcia wody i utwardzenie drogi dojazdowej na terenie ROD.

Ponad 10 tys. zł otrzyma z kolei ROD „Owoc Naszej Pracy”. Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na projekt dokumentacji na wiercenie studni głębinowej, remont toalet i magazynu i zakup kamer do monitoringu.

Kwota 8 tys. zł zasili ROD „Pomorska” – środki posłużą do wymiany instalacji wodociągowej, zakupu nowych tablic ogłoszeniowych i krzeseł do świetlicy, a także wymiany ogrodzenia i drzwi w budynku zarządu.

Oprócz środków na remonty i zakupy, ponad 11 tys. zł trafi do działkowców na tzw. działania nieinwestycyjne. To pieniądze przeznaczone na organizację różnych wydarzeń i spotkań integrujących lokalną społeczność. Członkowie ROD od lat wspólnie świętują np. Dzień Dziecka czy Dzień Działkowca.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDzień Koncertowy pierwszy – z Piotrem Cugowskim
Następny artykułDzień Koncertowy drugi – z Kasią Kowalską


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj