Warsztaty „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

0

Seniorzy, którzy przyjadą na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

Tegoroczna, ogólnopolska akcja „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” ma uświadamiać kierowców, rowerzystów i pieszych, jak – zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Tym i innym zagadnieniom poświęcone będzie spotkanie z seniorami – 28 czerwca (piątek) o godz. 9.00 w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań będziemy gościć dietetyków, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie, na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

W Stargardzie spotkanie z seniorami odbędzie się 28 czerwca br. o godz. 9.00 w sali Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej 17.

(r)

Poprzedni artykułDzień Koncertowy drugi – z Kasią Kowalską
Następny artykułPrezydent Stargardu z absolutorium za 2018 rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj