Odkrywali Stargard z MAH

0

W ramach tegorocznych Dni Stargardu, po raz kolejny odbyły się Dni Historyczne. Tym razem wzbogacone zostały o I Quiz Gryfa.

Organizatorem dwudniowych wydarzeń było Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie.

W tych dniach – 22 i 23 czerwca br. – muzeum przygotowało serię spacerów historycznych po (nie)znanych i (nie)odkrytych miejscach w naszym mieście. Wraz z pracownikami MAH można było odwiedzić podziemia Galerii Starówka (relikty piwnic przy dawnej ulicy Targ Drzewny), „białe koszary”, stadion lekkoatletyczny, a także dowiedzieć się, jak rodził się powojenny Starogród (spacerując wzdłuż dzisiejszej ulicy Czarnieckiego).

Oprócz tego, w gmachu głównym przy Rynku Staromiejskim można było wysłuchać wykładu dotyczącego najnowszych odkryć i nabytków archeologicznych MAH, jak również spotkać się z kuratorem wystawy „Dawno temu na budowie”.

W Parku Piastowskim, przed Basteją, swoje pięć minut mieli miłośnicy gier planszowych. Po raz pierwszy w trakcie Dni Historycznych muzeum przeprowadziło I Quiz Gryfa, w którym wzięło udział 12 drużyn. Zwycięzcami zostali: I miejsce – USC (fot.10), II miejsce – Madiza (fot.11), III miejsce – Seniorzy Stargardu i Okolic (fot.12).

Łącznie w Dniach Historycznych uczestniczyło prawie 400 osób.

bk – źródło: MAH

fot.: Maciej Kuszela (1-9), Sławek Alex (10-12, źródło: https://www.facebook.com/MuzeumStargard)

Poprzedni artykułZarząd Powiatu Stargardzkiego z absolutorium za 2018 rok
Następny artykułKatarzyna Mądrowska bliska podium


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj