W lesie kradną nie tylko drewno, także ławki

0

Trwający sezon urlopowy sprzyja częstszym spacerom po lesie oraz spędzaniem wolnego czasu na łonie przyrody. Niestety od dwóch miesięcy z parkingów leśnych giną urządzenia turystyczne.

20 czerwca br. stwierdzono kradzież kolejnej ławki z parkingu leśnego. W roku 2019 to czwarta kradzież urządzenia turystycznego na jednym z wielu parkingów znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Kliniska.

Każda  z tych kradzieży zgłaszana jest na policję, a pracownicy Służby Leśnej oraz Straży Leśnej patrolują parkingi.

W latach ubiegłych kradzieże mienia też miały miejsce, ale dzięki współpracy Straży Leśnej z policją sprawcy zostali namierzeni, urządzenia zwrócone, a przestępcy ukarani. Złodzieje skradzione urządzenia instalowali na prywatnych posesjach i działkach.

Nadleśnictwo Kliniska zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w ujęciu sprawców kradzieży urządzeń turystycznych. Osoby posiadające informację dotyczące skradzionych ławek proszone są o kontakt z Posterunkiem Straży Leśnej Nadleśnictwa Kliniska tel. 914312142, dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie tel. 914602511 lub dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie tel. 914183511.

Kradzież mienia zagrożona jest karą grzywny, aresztu oraz pozbawienia wolności do lat 5.

(r)

Poprzedni artykułKatarzyna Mądrowska bliska podium
Następny artykułDni Ińska 2019 z Urszulą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj