Stargard przyjazny dla biznesu wg magazynu Forbes

0

Kolejny sukces naszego miasta. Stargard znalazł się na wysokim, piątym miejscu w rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu. Autorami zestawienia są dziennikarze prestiżowego magazynu Forbes. Głównym kryterium był przyrost liczby spółek w 2018 r. Nasze miasto zostało sklasyfikowane w kategorii od 50 do 149 tys. mieszkańców.

– Ten ranking potwierdza, że Stargard rzeczywiście dynamicznie rozwija się gospodarczo. Cieszy, że wśród firm lokujących się tutaj, są także te, które zdecydowały o przeniesieniu swojej siedziby z innego miejsca. To oznacza, że nasze miasto realnie wyróżnia się m.in. ofertą, ułatwieniami i wsparciem udzielanym przez zespół profesjonalistów na każdym etapie procesu inwestycyjnego – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2018 r. w Stargardzie przybyło 30 firm.

Kolejne działki w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii i Stargardzkim Parku Przemysłowym zyskują nabywców. Rozwija się także infrastruktura – powstają nowe drogi, które zarówno usprawniają transport na terenie obu parków, jak i ułatwiają komunikację z innymi miastami.

W PPNT działają koncerny znane na całym świecie oraz lokalne firmy. W obu parkach łącznie pracuje kilka tysięcy osób.

W czerwcu 2019 r. ruszyła też kampania StargardVita! Jej celem jest przyciągnięcie do naszego miasta nowych pracowników – a w konsekwencji zwiększenie liczby mieszkańców. Więcej informacji o kampanii na stronie www.stargardvita.pl.

Twórcy rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu dużą wagę przywiązują do zjawiska migracji spółek. Coraz częściej firmy zmieniają lokalizacje swoich siedzib, przenosząc je poza duże miasta. Jest kilka przyczyn tego zjawiska, w tym konieczność poszukiwania pracowników dla rozwijających się inwestycji. Dodatkowo przedsiębiorcy chętnie wybierają tereny parków przemysłowych, gdzie jest odpowiednia infrastruktura. Sąsiedztwo innych firm stwarza możliwości nawiązania współpracy i podnosi prestiż konkretnej lokalizacji. Tak właśnie jest w parkach przemysłowych Stargardu.

W 2018 r. migracja spółek wyniosła 23. Przybyły 4 nowe spółki zagraniczne. To oznacza, że przedsiębiorcy wybierają nasze miasto jako miejsce, w którym ich firmy mają szansę na dalszy rozwój.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie/archiwum

 

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Pierwszy sparing i pierwsze ruchy kadrowe
Następny artykułUlica Leśmiana. Zamiast gruntu – nawierzchnia bitumiczna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj