Ulica Leśmiana. Zamiast gruntu – nawierzchnia bitumiczna

0

Już wkrótce poprawią się warunki jazdy po ul. Leśmiana. Odcinki dróg gruntowych zostaną przebudowane. Pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna i nawierzchnia z kostki betonowej. Wzdłuż ulicy zostaną też wykonane zamienne nasadzenia zieleni.

Roboty obejmą trzy odcinki dróg gruntowych ul. Leśmiana – łącznie ponad 500 m. Nawierzchnia jezdni zostanie odpowiednio wyprofilowana, z uwzględnieniem istniejących wjazdów na posesje.

Prace podzielono na trzy etapy – ul. Leśmiana główna, południowa i północna. Na odcinku głównym i północnym pojawi się nawierzchnia bitumiczna, a fragment południowy zostanie wykonany z kostki brukowej.

Przebudowa dróg ul. Leśmiana korzystnie wpłynie na komfort poruszania się w tej części miasta – zarówno kierowców, jak i pieszych. Wzdłuż głównej jezdni wykonane będą nasadzenia zieleni. Pojawi się także odpowiednie oznakowanie poziome i pionowe.

Na wniosek mieszkańców na drodze głównej zamontowany zostanie także próg zwalniający. Bezpieczeństwo w tym miejscu poprawi się – kierowcy będą musieli ograniczyć prędkość.

Termin zakończenia prac to koniec października tego roku. Wykonawcą jest firma Budpak Paweł Szubert.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykułStargard przyjazny dla biznesu wg magazynu Forbes
Następny artykułUlica Niepodległości. Nowym chodnikiem do granic miasta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj