46. Ińskie Lato Filmowe. Nowy cykl filmów „Bliżej natury”

0

Tegoroczne ILF odbędzie się w terminie 9-18 sierpnia 2019. Karnety są już w sprzedaży.

W tym roku na Ińskim Lecie Filmowym zainaugurowany zostanie nowy stały cykl filmów poświęconych przyrodzie, ludziom żyjącym w bliskich relacjach z naturą, postawom i zagrożeniom ekologicznym, zdrowemu odżywianiu, lasom, łąkom, wodzie, powietrzu, zwierzętom i temu wszystkiemu, co czyni z przestrzeni w Ińsku i Ińskiego Parku Krajobrazowego miejsce wyjątkowe. W programie m.in. „Antropocen: epoka człowieka” , „W krainie miodu”,  „Wiatr. Thriller dokumentalny”.

Ponadto w ramowym programie festiwalu znajdą się:

– Najnowsze Kino Polskie: polskie produkcje fabularne i dokumentalne, filmy krótkometrażowe i długometrażowe spotkania z twórcami, prelekcje, debaty – ponad 35 filmów;

Panorama Kina Rosyjskiego – przegląd produkcji z ostatnich 4 lat;

Dokumenty Świata – Obrazy Współczesności – zestaw filmów poruszających aktualne problemy kulturowe i społeczne;

Zaprzyjaźnione Festiwale w Ińsku –  Festiwal Pięć Smaków (największy polski festiwal filmów azjatyckich) oraz Święto Herbaty;

– Sezon 2018/2019  roczne podsumowanie najciekawszych filmów z kin oraz pokazy przedpremierowe;

– Filmy i bajki dla dzieci i młodzieży  – (codziennie o godz. 9.00 – za darmo!)

– Kino w plenerze.

Jednym z gości 46. ILF będzie Krzysztof Zanussi, który w tym roku obchodzi swoje 80. urodziny. Ta okoliczność i ostatni film „Eter” oraz książka „Życie rodzinne Zanussich” są pretekstem do spotkania się ze znakomitym reżyserem podczas naszego festiwalu. Odbędzie się ono 16 sierpnia.

Podczas festiwalu m.in. wystąpią Babu Król & Smutne Piosenki oraz Trzy Dni Później.

Odbędą się również Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia, czyli wspólne gotowanie. Będą też inne spotkania kulinarne. Po raz pierwszy w czasie ILF pojawi się strefa foodtruckowa.

Tegoroczne warsztaty w czasie ILF poprowadzi gitarzysta i kompozytor (w tym również muzyki filmowej oraz słuchowisk) – Michał Zygmunt. Uczestnicy spotkań z muzykiem tworzyć będą Ińską Mapę Dźwięków.

Trwa sprzedaż karnetów przez internet.

Karnet podstawowy – uprawnia do wejścia na wszystkie projekcje i koncerty (z wyłączeniem wejścia na bankiet otwarcia imprezy). Cena karnetu 220 zł. Warunkiem zakończenia procedury kupna karnetu jest jego opłacenie w terminie do 31 lipca br. Liczba karnetów jest ograniczona. Karnety będzie można odbierać od godz. 15:00 pierwszego dnia 46. ILF w biurze festiwalowym w kinie Morena w Ińsku, ul. Przybrzeżna 1.

Karnet specjalny – uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe (projekcje, koncerty i bankiet otwarcia imprezy). Cena karnetu 280 zł. Warunkiem zakończenia procedury kupna karnetu jest jego opłacenie w terminie do 31 lipca br. Liczba karnetów jest ograniczona. Karnety będzie można odbierać od godz. 15:00 pierwszego dnia 46.ILF w biurze festiwalowym w kinie Morena w Ińsku, ul. Przybrzeżna 1.

Więcej: http://ilf.org.pl/ , https://www.facebook.com/inskie.lato.filmowe/

Organizatorami 46. ILF są Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe i Gmina Ińsko.

Stargardzka.pl jest patronem medialnym festiwalu.

oprac. bk

Poprzedni artykułUlica Niepodległości. Nowym chodnikiem do granic miasta
Następny artykułNFZ zapłaci za pobyt przy łóżku chorego dziecka w szpitalu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj