Pejzaże Krystyny Sołoduchy w starostwie

0

Wiosna, lato, jesień, zima – wszystkie pory roku można oglądać na wystawie w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza w holu starostwa. Autorką eksponowanych na niej prac jest Krystyna Sołoducha z Dobrzan.

Malując swoje pejzaże, autorka inspiruje się krajobrazem Wyżyny Ińskiej oraz okolic Dobrzan.

W miasteczku tym od kilku już lat funkcjonuje stała galeria Krystyny Sołoduchy, która powstała dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w ramach Lokalnej Grupy Działania.

Miejsce to zapewnia stały kontakt z malarstwem mieszkańcom i gościom.

Podziw dla miejscowego pejzażu malarka potrafi przekazywać lokalnym społecznościom. Stąd wieloletnia aktywność malarki w Dobrzanach, gdzie mając wsparcie gminy oraz Szczecińskiego Towarzystwa Kultury, od wielu już lat organizuje warsztaty plastyczne dla wszystkich grup wiekowych. Wspólne zajęcia dla osób starszych i niepełnosprawnych przybrały też formę terapii.

W wernisażu prac artystki uczestniczyła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z wicestarostą Joanną Tomczak oraz Ireną Agatą Łucką, członkiem zarządu powiatu

O wrażliwości na piękno szczegółu, nieustannym zachwycie bogactwem barw natury przypomniała również starosta Iwona Wiśniewska, zachęcając do podziwiania obrazów autorki, nagrodzonej odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, którą przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bk – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię