15. OldTown. Najpierw larp, później koncerty, zawody sportowe i bawka

0

Tegoroczny OldTown Larp rozpoczął się 8 lipca i trwał do 13 lipca br. – jak zwykle na byłym lotnisku w Kluczewie. To było 100 godzin walki o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie.

W tej terenowej grze fabularnej uczestniczyło kilkaset osób. Przygotowywali się do niej długo przed larpem, szykując stroje, rekwizyty i swoją postać, która pełni w grze określoną rolę.

Odbyły się m.in. konkurs OT Moto, OT Focus z sesją zdjęciową, warsztaty craftingu i oficjalne otwarcie z fireshow. Drugiego dnia, gdy zaczął się larp, do OldTown zawitał prezydent Stargardu Rafał Zając.

Gdy larp się zakończył, odbyła się pozostała część imprezy, wypełniona koncertami, sportowymi zawodami i bawką.

OldTown Larp to impreza tylko dla uczestników z akredytacjami. Ale w tym roku, poza głównym wydarzeniem, odbędzie się też Weekend w OldTown – w dniach 20-21 lipca (sobota-niedziela), również w postapokaliptycznej scenografii.

Organizatorzy zapraszają osoby w każdym wieku – nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kto chce, może się odpowiednio do świata OldTown przebrać.

Wejściówki w cenie 35 zł i 15 zł można kupić na miejscu lub na stronie www.oldtownshop.net/pl/38-weekend-w-oldtown. Każdy znajdzie coś dla siebie – będzie m.in. wrestling, pokaz mody i warsztaty z rękodzieła, a także strefa gastronomiczna z foodtruckami i całodobowym barem Home.

Wejściówka na Weekend w OldTown obejmuje wstęp na dwa dni festiwalu, dostęp do wszystkich atrakcji oraz pola namiotowego.

Sobota w OldTown zakończy się imprezą do białego rana.

Organizatorzy zapraszają do współpracy stargardzkich artystów. Chęć zaprezentowania swojej twórczości można zgłaszać na adres [email protected].

Na festiwal zalecany jest dojazd przez Warnice. Dokładne położenie miasteczka można zobaczyć, wpisując w Google Maps nazwę OldTown. Na terenie imprezy znajduje się parking.

W czasie Weekendu w OldTown będzie też kursować ze Stargardu specjalny darmowy autobus. Godziny jego przejazdów i przystanki zostaną podane na stronie www.oldtownfestival.net/weekend-w-oldtown/.

bk – źródło: https://oldtownfestival.net, UM w Stargardzie

fot. Tadeusz Surma

 

Poprzedni artykułŚwięto Ułanów Jazłowieckich w 100. rocznicę zwycięskiej bitwy
Następny artykułKrzywoustego. Zamknęli odcinek od Strażniczej do Grodzkiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj