46. ILF z Wojciechem Smarzowskim i Krzysztofem Wielickim

0

To kolejni wyjątkowi goście, którzy zapowiedzieli swój udział w tegorocznym Ińskim Lecie Filmowym. Wcześniej informowaliśmy, że do Ińska przyjedzie Krzysztof Zanussi.

Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim (fot.1), reżyserem m.in. głośnego „Kleru”, z pewno będzie wydarzeniem festiwalu. Podobnie jak wizyta Krzysztofa Wielickiego (fot.2) – polskiego wspinacza: taternika, alpinisty i himalaisty. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

Okazją do spotkania z nim będzie przedpremierowy pokaz filmu „Ostatnia góra”, opowiadającego o wydarzeniach, które miały miejsce podczas wyprawy na K2 (a także Nanga Parbat) w 2018 roku.

Także przedpremierowo pokazany zostanie w Ińsku najnowszy film Pedro Almodovara „Ból i blask”.

Jednym z filmów, który może na długo pozostać w pamięci, będzie „W Mosulu” Jany Andert. To mocny, przejmujący dokument niezależnej czeskiej dziennikarki, która za własne pieniądze, bez wsparcia stacji informacyjnych, wyjechała do Mosulu, aby spędzić osiem miesięcy z elitarną jednostką armii irackiej na pierwszej linii frontu w bitwie o miasto. W latach 2014-2017 Mosul był okupowany przez tzw. Państwo Islamskie.

W tym roku organizatorzy przygotowują na Ińskie Lato Filmowe aż trzy wycieczki. 12 sierpnia o historii Ińska i okolic opowiedzą nam prof. Radosław Skrycki i lokalna regionalistka Teresa Furman. W kolejnym dniu walory Ińskiego Parku Krajobrazowego przybliżą podczas spaceru leśnicy i przyrodnicy. Natomiast na trzecią eskapadę – wioskową, przygodową, pełną smaków i zwrotów akcji – zabierze nas dyrektor artystyczny festiwalu Przemek Lewandowski.

oprac. bk

fot., plakaty – źródło: Facebook ILF

Poprzedni artykułWyniki matur 2019. Średnia zdawalności w powiecie 79,64 proc., w regionie – 77 proc, w kraju – 80,5 proc.
Następny artykułSpójnia Stargard. Jedni odchodzą, drudzy przychodzą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj