Wyniki matur 2019. Średnia zdawalności w powiecie 79,64 proc., w regionie – 77 proc, w kraju – 80,5 proc.

0

Centralne Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości. Absolwenci liceów, techników i zespołów szkół podchodzili do nich w wyjątkowo trudnych warunkach, niemal tuż po strajku nauczycieli.

Jak informuje starostwo, w Powiecie Stargardzkim do matury w sześciu placówkach szkolnictwa ponadpodstawowego przystąpiło ogółem 570 uczniów, spośród 649 wszystkich absolwentów. Pomyślny wynik egzaminu dojrzałości uzyskały 454 osoby. Sierpniowa poprawka czeka więc 116 maturzystów. Oznacza to, że poziom zdawalności we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w naszym powiecie wyniósł 79,64 proc.

Jak zwykle najlepsze pod tym względem jest I Liceum Ogólnokształcące z wynikiem zdawalności 97,28 proc., a to dlatego, że spośród 184 uczniów podchodzących do matury nie zdało 5 osób. Dobre wyniki uzyskał również Zespół Szkół nr 2, osiągając poziom zdawalności 80 proc. oraz Zespół Szkół nr 1 – 71,01 proc. W ZS nr 2 najlepsze wyniki osiągnęli maturzyści z klasy o profilu technik logistyk. Tu średnia zdawalności wyniosła 91,66 proc. Natomiast w ZS nr 1 bardzo dobre wyniki uzyskali maturzyści z klas o kierunkach: mechatronik (91,67 proc.), informatyk (88,89 proc.) oraz mechanik (83,33 proc.).

Niezły wynik uzyskał też Zespół Szkół nr 5, osiągając poziom 75 proc. zdawalności. Natomiast w II Liceum Ogólnokształcącym spośród 115 maturzystów egzamin dojrzałości zdało 78 osób. Matury nie zaliczyło więc 37 uczniów. Oznacza to zdawalność na poziomie 67,82 proc. Tegoroczne statystyki II LO zaniżyły dane jednej z klas, w której na 20 osób matury nie zdało 15 uczniów. Z kolei w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych, gdzie do matury przystąpiło 18 osób, egzamin dojrzałości zaliczyło 8 maturzystów, a więc nie zdało 10 osób. Oznacza to 44, 44 proc. zdawalności.

Biorąc pod uwagę zdawalność w regionie średnia wojewódzka dla wszystkich szkół na Pomorzu Zachodnim (liceów i techników) wyniosła 77 proc. Natomiast średnia krajowa – według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – ukształtowała się na poziomie 80,5 proc.

(r)

fot. Bożena Kuszela

 

Poprzedni artykułNa pływalni praca wre
Następny artykuł46. ILF z Wojciechem Smarzowskim i Krzysztofem Wielickim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj