Odkomarzanie. Będą kolejne opryski

0

Kolejne w tym roku odkomarzanie zaplanowane jest na 17 i 18 lipca (środa i czwartek). Akcja potrwa w godz. od 18:00 do 2:00, ale tylko przy sprzyjającej pogodzie. O ewentualnej zmianie terminu magistrat będzie informować na bieżąco.

Opryski będą przeprowadzane na terenach:

– parków: B. Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3 Maja, Panorama, S. Batorego, przy ul. Lotników;

– cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

– skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;

– rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych oraz innych obiektów i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

(r)

fot. Policki Zakład DDD

Poprzedni artykułBędą pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców
Następny artykułBezpartyjni ruszają z akcją #niehejtuję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj