Oszczędniej i jaśniej. Nowe latarnie przy Broniewskiego

0

Kończy się montaż 85 nowych latarń przy ul. W. Broniewskiego. To energooszczędne słupy oświetleniowe z oprawami LED. Takie lampy dają silne światło, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to ponad 500 tys. zł.

Stare lampy już niedługo będą zdemontowane. Nowe latarnie już niemal w komplecie stoją na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Będą też zamontowane od zjazdu z ronda Pyrzyckiego do skrzyżowania z ul. Główną.

Pierwsze lampy rozbłysną już pod koniec tego tygodnia. Pozostałe – najpóźniej do 31 lipca br.

Jeszcze w tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje wykonać ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. W. Broniewskiego. Takie rozwiązanie zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz rowerzystów.

W tym roku nowe latarnie staną jeszcze na ulicach M. Drzymały, Nowowiejskiej i Płatnerzy. Oświetlenie pojawi się m.in. na tzw. sięgaczu – ślepej ulicy należącej do ul. M. Drzymały, a także w okolicy pętli autobusowej przy ul. Nowowiejskiej.

W całym mieście przybywa słupów z oprawami LED. Nowoczesne latarnie są już m.in. na Stargardzkich Plantach, przy ul. Popiela, Kazimierza Wielkiego i B. Chrobrego.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykuł„Po łowach” Mariana Dąbrowskiego
Następny artykułParking przy żłobku powiększy się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj