Łatwiej nad morze. Można już jechać dwiema jezdniami na fragmencie A6

0

Na autostradzie A6 – odcinek Szczecin Dąbie-Rzęśnica – udostępnione zostały  kierowcom dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę: w kierunku Świnoujścia oraz w kierunku Szczecina.

Trwało to stopniowo, ale udało się.

Na obu jezdniach jest ograniczenie prędkości do 100 km/h, natomiast przy budowanym przejściu dla zwierząt, gdzie znajdują się wyjazdy z budowy, jest ograniczenie do 50 km/h.

– Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia w tym miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że cały czas jest to plac budowy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych.

Całość przebudowy zgodnie z kontraktem powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku.

(r)

fot. GDDKiA O/Szczecin

 

Poprzedni artykułParking przy żłobku powiększy się
Następny artykułWeekend w OldTown. Zaproszenie do świata po nuklearnej zagładzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj