Apel Fundacji DKMS: Czy Pomorze pomoże?

0

Fundacja DKMS prowadzi w tym momencie akcję rejestracyjną dla aż pięciorga pacjentów z regionu chorych na nowotwory krwi.

Są nimi: 3-letnia Marysia (fot.1), 5-letnia Maja (fot.2), 11-letni Mateusz (fot.3), 34-letni Piotr (fot.4), 51-letni Artur (fot.5). Różny wiek, inne historie, odmienne plany i marzenia. Ale łączy ich jedno – wszyscy chorują na nowotwory krwi i dla każdego z nich szansą na nowe życie może być drugi człowiek, który zdecyduje się zostać dawcą szpiku.

Może to właśnie Ty? Nie czekaj – zarejestruj się i podaruj nadzieję wszystkim chorym, którzy toczą najważniejszą walkę swojego życia.

W Polsce co roku 800 chorych uzyskuje kwalifikację do przeszczepienia szpiku. Teraz, w jednym czasie i w jednym regionie, aż 5 osób choruje na nowotwory krwi, których leczenia wymaga lub będzie wymagać przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Nowotwory krwi to choroby, o których mówi się, że są „niezawinione”. Co to znaczy? To, że zachorować może każdy: dziecko, dorosły, osoby prowadzące bardzo zdrowy tryb życia i te unikające czynników ryzyka. Tak właśnie jak chorzy ze Szczecina i okolic, dla których Fundacja DKMS organizuje akcję rejestracyjną „Czy Pomorze pomoże?”. Ich historie są tutaj:

Czy Polska pomoże Pomorzu?  

(r) – źródło: DKMS

Poprzedni artykułWeekend w OldTown. Zaproszenie do świata po nuklearnej zagładzie
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Bręka i Pabiana już nie zobaczymy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj