Turystka z Niemiec skutecznie reanimowała Polaka

2

Przed węzłem drogowym na trasie Stargard-Goleniów, przed wjazdem na trasę Chociwel, miało miejsce zdarzenie, którego świadkiem był Bogusław Szmycińki z Goleniowa.

Gdy wczoraj jechał swoim samochodem do Goleniowa, tuż przed godz. 12 na poboczu starej drogi służącej za parking, zauważył leżącego przy samochodzie starszego mężczyznę, a przy nim w akcji reanimacyjnej młodą kobietę, która udzielała mu pomocy.

– Pełna potu na czole naciskała rytmicznie klatkę piersiową. Musiała już długo to robić. Podbiegłem, poprosiłem gestem o zmianę reanimatora w mojej osobie. W trakcie reanimacji trzecia osoba, jak się później okazało brat ratowanego mężczyzny, rozmawiała przez telefon z kimś z pogotowia . Wysiłki reanimacyjne przyniosły skutek doraźnej pomocy. W kolejnych minutach pojawili się strażacy z Sowna, karetka pogotowia i helikopter lądujący na węźle drogowym – relacjonuje pan Bogusław, podkreślając: – Najważniejszej pomocy uratowania życia udzieliła turystka z Niemiec. Jest to młoda osoba, podróżująca rowerem. Jej postawa i duże zaangażowanie w reanimację starszego mężczyzny zasługuje co najmniej na podziękowanie.

Bogusław Szmycińki dopowiedział później, że panowie jechali do Ińska. Mężczyzna, który zasłabł, został wczoraj rano wypisany ze szpitala.

Bohaterką akcji jest Alena Klemp. Pochodzi z Schenefeld w Niemczech. Jeśliby ktoś zobaczył na swej drodze tę bardzo sympatyczną rowerzystkę, warto jej podziękować za to, co zrobiła.

Bożena Kuszela

fot. Bogusław Szmycińki

Poprzedni artykułBridgestone zainwestuje 36 mln euro w inteligentne fabryki
Następny artykułDolice: Wojska Polskiego zamknięta dla ruchu. Będą utrudnienia i objazdy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. A moze pani Alena Klemp ze Schönefeld nie zyczy sobie podawania jej nazwiska….

    Jest RODO ! A gazeta szafuje nazwiskami…..
    Czemu tak?

  2. Kolego, o tym zdecydowała Pani Agata Klemp podając swoje dane. Proste?
    Komentuj rzeczowo, nie trolluj, niech przynajmniej stargardzkie portale, gazety, radia mają mądre i rzeczowe komentarze, nie bierzmy przykładu z reszty Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj