Dolice: Wojska Polskiego zamknięta dla ruchu. Będą utrudnienia i objazdy

0

Trwa przebudowa drogi powiatowej 1716 Z. Rozpoczęta pod koniec czerwca inwestycja w Dolicach, wkracza w decydująca fazę. Konsekwencją realizowanego przez Strabag przedsięwzięcia, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, będą jednak utrudnienia dla mieszkańców Dolic i kierowców, korzystających na co dzień z przebudowywanego odcinka tamtejszej ul. Wojska Polskiego.

Od środy 24 lipca do 12 listopada br. ulica (fot.) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wykonawca prac wyznaczył objazdy, które obowiązywać będą na czas przebudowy zamkniętego odcinka drogi o długości 845 metrów.

W ramach inwestycji w Dolicach nawierzchnia drogi zostanie poszerzona do 6 metrów. W projekcie ujęto również wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej oraz nowych zjazdów do posesji sąsiadujących z ulicą. Przewidziano także budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej. Korzystając z okazji, Gmina Dolice wymieni również swój odcinek kanalizacji sanitarnej.

Na sfinansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego w Dolicach przeznaczono ok. 4,2 mln zł.  Blisko 60 proc. kosztów pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 20 proc. sfinansują – w formie wkładu własnego – Powiat Stargardzki i Gmina Dolice.

Do czasu zakończenia przebudowy 12 listopada, biegnący przez Dolice odcinek drogi 1716 Z od środy 24 lipca pozostanie zamknięty dla ruchu. Kierowcy jadący ze Stargardu i Kolina w kierunku Dolic będą zmuszeni korzystać z objazdu. Powinni więc skręcić w Strzebielewie na Krępcewo, Rzeplino i Piasecznik.

Z uwagi na powyższe utrudnienia ZDP przypomina, by zachować ostrożność i zwrócić uwagę  na nowe oznakowanie oraz informacje o wyznaczonym objeździe.

(r)

fot. Dagmara Ładniak

Poprzedni artykułTurystka z Niemiec skutecznie reanimowała Polaka
Następny artykułSBO 2020 – lista projektów do głosowania


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj