Port Lotniczy Szczecin – Goleniów z państwowym dofinansowaniem

0

Będą inwestycje w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów, dla – docelowo – 1,5 mln pasażerów rocznie. Samorządy, które  są wspólnikami: Miasto Szczecin, Miasto Goleniów, Województwo Zachodniopomorskie oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” Sp. z o.o. podpisały porozumienie, na mocy którego zrealizowana będzie rozbudowa infrastruktury naszego lotniska, warta 108,5 mln zł.

To efekt spotkania, które odbyło się w minionym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim.

Starania o to, by na lotnisku zrealizowane zostały kolejne inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo i zwiększające możliwości rozwoju  Portu Lotniczego w Goleniowie, trwały 3 lata.

– Determinacja moja i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka przyniosła efekt. Dziękujemy za otwartość prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, pana Mariusza Szpikowskiego. Mamy nadzieję na szybkie wywiązanie się ze zobowiązań. Samorządy będą dalej dokapitalizowywać spółkę – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Jak informuje Gabriela Wiatr, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego WZ, porozumienie zakłada, że w latach 2020-2022 realizowany będzie program inwestycyjny, który docelowo umożliwi obsługę 1,5 miliona pasażerów rocznie. W programie przewidziano m.in.: zakup i montaż naziemnego oznakowania nawigacyjnego CAT II, wymianę urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, rozbudowę terminala pasażerskiego, jak też remont i poszerzenie istniejących parkingów.

Program będzie sfinansowany dzięki dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów przez PPL, przy czym zależne jest to od uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej.

– Liczymy na to, że uda się szybko uzyskać notyfikację i skutecznie dofinansować lotnisko w Goleniowie – mówi Olgierd Geblewicz. – Wspólnicy zobowiązali PPL do złożenia wniosku notyfikacyjnego do końca września.

Jednocześnie zapadła decyzja o wydłużeniu okresu wsparcia ze strony Samorządu Województwa z 2020 do 2037 roku, czyli do momentu spłaty kredytu inwestycyjnego, zaciągniętego przez lotnisko w roku 2012.

(r)

fot. http://www.airport.com.pl/

Poprzedni artykułCOOLturalne Wakacje. Sierpień 2019
Następny artykułRatujmy Rubika. Nawet tańcząc. Chłopiec trzeci raz zmaga się z nowotworem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj