Przebudowa Pierwszej Brygady. Wykonawca już jest

0
Firma Strabag, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu na przebudowę ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie, będzie realizować to zadanie. Taką decyzję podjął Zarząd Dróg Powiatowych, mimo że wartość oferty przekroczyła nieco zakładany wcześniej budżet inwestycji.
Ulica ta stanowi odcinek drogi powiatowej 1704 Z. Wykonawca zadeklarował jej kompleksową przebudowę – od pl. Zgody do wiaduktu kolejowego, włącznie ze zmianą geometrii skrzyżowania z ulicą Towarową. Ujęto również budowę instalację sygnalizacji świetlnej, która poprawi płynność ruchu, zwłaszcza jadącym od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.
Cały projekt, obok przebudowy ul. Pierwszej Brygady, zakłada również przebudowę ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Zmienione ma być również skrzyżowanie z ul. Dworcową. I tam przewidziano instalację sygnalizacji świetlnej.
Ww. projekt został ujęty we wniosku o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przedłużające się procedury skłoniły jednak Zarząd Powiatu Stargardzkiego do podziału na dwie części tej drogowej inwestycji.
Rozpoczęcie prac budowlanych przez Strabag zaplanowano na przełom lipca i sierpnia tego roku. Tyle że Powiat Stargardzki nadal oczekuje na oficjalną publikację przez Wojewodę Zachodniopomorskiego listy projektów dofinansowanych z tegorocznej puli Funduszu Dróg Samorządowych. Stąd też termin rozpoczęcia przebudowy ul. Pierwszej Brygady może być przesunięty w czasie.
Przypomnijmy, że przebudowa Pierwszej Brygady może liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów tego przedsięwzięcia. Resztę w ramach wkładu własnego zapewni Powiat Stargardzki.
Od chwili, gdy podpisana zostanie umowa Zarządu Powiatu Stargardzkiego ze Strabagiem, wykonawca będzie miał 2,5 miesiąca na wykonanie wszystkich robót, przewidzianych w tej części inwestycji.
oprac. bk, fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie
Poprzedni artykułSTBS. Czekasz na mieszkanie komunalne? Twój wniosek zostanie zweryfikowany
Następny artykułCoolturalne Wakacje. 2-4 sierpnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj