Coraz więcej krzesełek dla seniorów i nie tylko

0

W całym Stargardzie przybywa miejsc, w których mogą odpocząć osoby starsze. Z krzesełek tych, specjalnie oznaczonych, korzystają nie tylko seniorzy, ale każdy, kto potrzebuje chwili wytchnienia. W tegorocznej odsłonie akcji Krzesełko dla Seniora na mapie miasta pojawiły się kolejne miejsca przyjazne osobom starszym.

Przedstawiciele Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta ds. Seniorów zachęcają następnych przedsiębiorców do dołączenia do akcji. Odwiedzają kolejne sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe – ostatnio na os. Letnim.

W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział kilkudziesięciu właścicieli firm z całego Stargardu. Seniorzy docenili tę formę pomocy. Wystawiane dla nich krzesełka to dla nich radość i ulga.

Z takich specjalnych miejsc do odpoczynku mogą skorzystać mieszkańcy w każdym wieku.

– Ważnym aspektem tych działań jest też zwrócenie uwagi wszystkich wokół na ludzi potrzebujących wsparcia. Każdy z nas, prędzej czy później, będzie przecież seniorem – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta miasta.

Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulice Stargardu nie tylko powróciły krzesełka z ubiegłego roku, ale także pojawiły się w nowych lokalizacjach.

Zasady są bardzo proste: każdy przedsiębiorca może wystawić takie siedzisko przed swoim sklepem lub punktem usługowym. Krzesełka. oznaczone specjalną naklejką, można spotkać m.in. w pobliżu restauracji, banków, Urzędu Miejskiego czy Młodzieżowego Domu Kultury.

Pomysłodawcami akcji są członkowie Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard ds. Seniorów.

Naklejki na krzesełka dla osób starszych można odebrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17. Szczegółowe informacje na temat akcji pod numerem telefonu: 91 578 26 68.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykułMateusz Kostrzewski w PGE Spójnia Stargard
Następny artykułRondo na Gdyńskiej – nowa organizacja ruchu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj