Startuje 46. ILF. Na początek komediowy Hanzlik, na koniec przejmujący Almodovar

0

– Kina przygotowane. Jurta stoi. Drzewko przed Moreną wystrojone w świecidełka (i nasze święto ma swoją choinkę). Pierwszy foodtruck na posterunku. Pierwsi goście na miejscu. Piękny czas przed nami. Czekamy na Was – raportuje dyrektor artystyczny ILF Przemek Lewandowski.

Rusza 46. Ińskie Lato Filmowe. Tradycyjnie projekcje filmów odbywać się będą w trzech miejscach: kinie Morena, w plenerze na terenie Gospodarstwa Rybackiego i w Jaskini Zapomnianych Snów (w szkole).

W tym roku, na czas festiwalu, bardzo zmieni się teren przed kinem. Będzie się tam więcej działo. Kto przyjedzie, ten zobaczy.

Po raz pierwszy w historii ILF sprzedaż karnetów zakończyła się na długo przed festiwalem. W ubiegłym roku były jeszcze w trakcie imprezy. Chętnym do obejrzenia filmów pozostały bilety.

Festiwal rozpocznie się przedpremierowym pokazem filmu czeskiego „Lato z dżentelmenem”, a zakończy najnowszym filmem Pedro Almodovara „Ból i blask”.

  1. Ińskie Lato Filmowe zainauguruje czeska komedia „Lato z dżentelmenem”. Pierwotnie film miał reżyserować sam Jiři Menzel, jednak z przyczyn zdrowotnych praca nad nim przypadła Jiříemu Adamcowi. Odtwórca głównej roli i autor scenariusza Jaromír Hanzlík zapowiedział przyjazd do Ińska.

Festiwal zakończy przedpremierowy pokaz najnowszego filmu „Ból i blask” Pedro Almodovara. Przyjęty entuzjastycznie na tegorocznym festiwalu w Cannes, film opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.

Swój udział w 46. ILF zapowiedziało wielu znakomitych reżyserów i aktorów. Już w tę sobotę w Ińsku gościć będzie Wojciech Smarzowski. Spotkanie z nim odbędzie się po projekcji filmu „Kler”.

Harmonogram projekcji, koncertów i innych wydarzeń:

http://ilf.org.pl/46/harmonogram-projekcji/?fbclid=IwAR0v1g0oou0E0BaLVMDgsflviztxTkZXLN4DyVAWvrXYqDvw_tHTFIdVFrQ

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe oraz Gmina i Miasto Ińsko.

Stargardzka.pl jest patronem medialnym 46. ILF.

Bożena Kuszela

fot. https://www.facebook.com/inskie.lato.filmowe

 

Poprzedni artykułEnea wciąż przyjmuje oświadczenia w sprawie cen prądu
Następny artykułCoolturalne Wakacje. 10-12 sierpnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj