Paulina Kaczyńska drużynowym mistrzem Europy

0

Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) wraz z reprezentacją Polski stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Zdobycie drużynowego mistrzostwa Europy to pierwsze takie zwycięstwo Polaków.

Stargardzianka wzięła udział w biegu na 5000 m, zajmując 9. pozycję z czasem 16:40:04. Dzięki jej występowi polska drużyna zyskała dodatkowe 4 punkty.

Nasza kadra na Drużynowe ME liczyła ponad 50 sportowców. Każdy występ był ważny, a każdy punkt – dosłownie – na wagę złota. Dzięki znakomitym występom lekkoatletów i równej formie wszystkich sportowców polski zespół po raz pierwszy zdobył mistrzostwo na takich zawodach. Nasi zawodnicy wyprzedzili na podium ekipę z Niemiec, która musiała zadowolić się tytułem wicemistrza, i Francuzów, którzy uplasowali się na trzecim miejscu.

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbyły się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Przez 3 dni najlepsi zawodnicy z 12 europejskich państw rywalizowali w 40 konkurencjach królowej sportu. Im wyższe miejsce zdobyli w konkretnych zmaganiach, tym więcej punktów otrzymywała cała reprezentacja. Polacy zapisali na swoim koncie aż 10 zwycięstw indywidualnych. To dobra prognoza na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które rozpoczną się 28.09. (sobota) w Katarze.

(r) – za: UM w Stargardzie