Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem

0

Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” zwyciężył w VI edycji programu Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Inicjatorem pomysłu była Książnica Stargardzka. Już wkrótce otrzyma ona 5 tys. zł na zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków.

Projekt Książnicy zdobył najwięcej głosów spośród inicjatyw z naszego regionu. Każde województwo zostało podzielone na mniejsze obszary, związane z lokalizacją sklepów sieci. Na pomysły z naszej okolicy głosowali klienci w Stargardzie, Łobzie i Choszcznie. Projekt zakupu książek dla seniorów z naszego miasta otrzymał prawie 30 000 głosów. Dzięki temu Fundacja Tesco przeznaczy 5 tys. zł na realizację pomysłu.

„Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” to projekt, w ramach którego zakupione zostaną publikacje drukowane dużą czcionką oraz audiobooki. Większy druk umożliwia czytanie nawet osobom z dużymi problemami ze wzrokiem. Z kolei audiobooki – czyli książki do słuchania w postaci nagrania dźwiękowego – to rozwiązanie dla tych, którzy w ogóle nie mogą czytać, ale nadal chcą korzystać z literatury.

Z zakupów Książnicy skorzystają zarówno seniorzy, jak i inne osoby słabowidzące.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. materiały promocyjne Fundacji Tesco

Poprzedni artykułDotkliwe skutki suszy w regionie. Rolnicy szacują straty
Następny artykułBłękitni Stargard. Nie podołali Widzewowi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj