Królowa Świata zaprasza na jarmark

0

Występy artystyczne, warsztaty integracyjne dla dzieci i bieg – to tylko część atrakcji zaplanowanych podczas 3. Jarmarku u Królowej Świata. Rynek Staromiejski wypełnią też stoiska z rękodziełem i lokalnymi smakołykami. W kolegiacie zagra Orkiestra Camerata, a ulicami miasta przejdzie Parada Niepodległości.

Tegoroczny Jarmark u Królowej Świata rozpocznie się w piątek (23 sierpnia). Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 15:00, a chwilę później na scenę główną na Rynku Staromiejskim wejdą dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3. Swoje umiejętności zaprezentują także muzycy Orkiestry Domu Kultury Kolejarza i chór Cantore Gospel. Tego dnia odbędą się też warsztaty integracyjne dla dzieci, które rozpoczną się o 18:00. Po 19:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Stary Szmugler. Muzycy specjalizują się w szantach i klimatach folkowych.

Sobotnie wydarzenia (24 sierpnia) wystartują wraz z porannym Biegiem dla Królowej Świata. Rywalizacja rozpocznie się o 9:30, a w czasie biegów zaplanowano występy młodzieży polskiej i ukraińskiej. O 12:30 na scenę wyjdą członkowie Zespołu Ludowego z Łęczycy, a po nich Pyrzyczanki z Pyrzyc i Chabry ze Stargardu. O 14:40 najmłodsi mieszkańcy wraz z całymi rodzinami wezmą udział w zabawach i tańcach integracyjnych, a dwie godziny później rozpocznie się koncert Tomasza Krzywickiego. Tego dnia ulicami Starego Miasta przejdzie Parada Niepodległości – początek w kolegiacie o 17:50. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Siewcy Lednicy. Muzycy wystąpią na Rynku Staromiejskim o 19:00.

Niedzielę (25 sierpnia) rozpocznie koncert stargardzkich Chabrów, a tuż po nim o 11:00 odbędzie się msza święta w kolegiacie. Tego dnia na Rynku nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych stargardzian. Będą koncerty zespołów ludowych, a także zabawy integracyjne dla całych rodzin.

Przez wszystkie dni weekendu będzie można skorzystać z oferty licznych stoisk z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Oficjalne zakończenie jarmarku zaplanowano na 15:45. A już o 16:00 nastąpi kolejne bardzo ciekawe wydarzenie – w kolegiacie wystąpią muzycy Orkiestry Camerata Stargard pod batutą Kuby Wnuka. Wykonają oni utwory W. A. Mozarta i E. Griega.

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach 3. Jarmarku u Królowej Świata jest bezpłatny.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

 

 

 

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Niewykorzystane okazje zemściły się
Następny artykułWięcej dróg w PPNT za 2,6 mln zł


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj