Będzie bezpieczniej na Pyrzyckim

0

Dwa wyniesione przejścia dla pieszych i dwanaście kamer monitoringu – już wkrótce na osiedlu Pyrzyckim będzie jeszcze bezpieczniej. Wszystko w trosce przede wszystkim o najmłodszych mieszkańców, korzystających z placu zabaw i uczęszczających na zajęcia do pobliskiej szkoły.

Inwestycja jest realizowana ze środków Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

​Jedno z wyniesionych przejść pojawi się na ul. Niepodległości, niedaleko przedszkola. Drugie powstanie na ul. Armii Krajowej – pomiędzy budynkami szkoły a placem zabaw. To miejsca, z których często korzystają dzieci, dlatego tak ważne jest zapewnienie im jak największego bezpieczeństwa.

Oba przejścia zostaną wykonane z kamiennej kostki. Materiały do ich budowy pozyskano z innych prac drogowych, przeprowadzanych w mieście, co pozwoliło na oszczędności.

Dzięki specjalnej konstrukcji kierowcy będą musieli zwolnić przed takimi przejściami, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa osób przechodzących przez jezdnię.

Oprócz wyniesionych przejść dla pieszych, na terenie osiedla pojawi się monitoring. Kamery zostaną zamontowane w różnych miejscach, m.in. niedaleko Szkoły Podstawowej nr 6.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułEuropejskie Dni Dziedzictwa. „W drodze” żelaznym traktem
Następny artykułKoalicJA OBYWATELska: Chcemy przywrócić normalność, państwo nie może miażdżyć ludzi i niszczyć samorządy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj