KoalicJA OBYWATELska: Chcemy przywrócić normalność, państwo nie może miażdżyć ludzi i niszczyć samorządy

0

– Obywatel musi być pewny swego państwa. Utrzymamy 500+. Jeśli ktoś to podważa – kłamie – powiedziała w Stargardzie kandydatka KO do Senatu Magdalena Kochan.

Trwa kampania wyborcza do Sejmu i Senatu RP. Kandydaci KO na posłów z okręgu 41 i senatorów z okręgu 98 zaprezentowali się dzisiaj na konferencji prasowej w Parku Piastowskim koło Bastei.

Konferencję prowadziła stargardzka posłanka Zofia Ławrynowicz, zarazem kandydatka do Sejmu w najbliższych wyborach.

– Chcemy dać sygnał do pełnej mobilizacji. Mieszkańcom regionu, Stargardu  mówimy: „Idźcie na wybory”. W tych wyborach rozstrzygnie się nasza przyszłość. Chcemy przywrócić normalność. Walczyć o to będzie wspaniała drużyna kompetentnych i sprawdzonych osób, w której są m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele i członkowie organizacji pozarządowych – mówił lider listy do Sejmu w okręgu 41, poseł PO Arkadiusz Marchewka.

Zapewnił on, że kandydaci KO nie będą patrzeć na ludzi tylko z bilbordów, lecz będą kontaktować się z nimi bezpośrednio, aby zdobyć zaufanie jak największej liczby wyborców.

Przywrócić wartości: wolność, solidarność, równość obywateli wobec prawa

– Chcemy bronić Polski przed nienormalnymi rządami. Czy pozwolimy, by Polska stała się przedmiotem troski? Krajem, który nie liczy się z obywatelami?  Jesteśmy zbulwersowani, że sędziowie, którzy już nie pracują w ministerstwie sprawiedliwości z powodu hejtu wobec sędziów, nadal będą orzekać w sądach – mówiła posłanka PO Magdalena Kochan. – Błędy historii są po to, aby wyciągać z nich wnioski. Musimy zrobić wszystko, aby przywrócić takie wartości jak wolność, solidarność, równość obywateli wobec prawa. Wygramy, jeśli poprzecie tę drużynę.

Lidia Lalak-Szawiel stwierdziła: – Nie bez powodu spotykamy się przy Bastei, która chroniła i broniła miasto. My chcemy dzisiaj chronić i bronić nasz kraj dla naszych wnuków.

– Doprowadzimy do tego, żeby Polska wróciła do pierwszej ligi krajów europejskich – powiedział Norbert Obrycki.

Zarówno Zygmunt Siarkiewicz, jak i Robert Sucharzewski zapewniali, że dla nich najważniejsze to dbałość o środowisko i walka ze zmianami klimatu.

To najważniejsze wybory od 1989 roku

– Przez 4 lata byłam na ulicy jako organizatorka protestów, teraz też będę – mówiła Magdalena Filiks, przewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji. – Jest nadzieja ludzi, żeby nam się udało. To najważniejsze wybory od 1989 roku. Rozstrzygnie się, czy w listopadzie będzie pseudodemokracja, czy ktoś zmieni konstytucję, czy zostaniemy bezpodstawnie zatrzymani.

Radny wojewódzki Zbigniew Chojecki podkreślił: – Jako adwokat widzę, że Polska zmierza w złym kierunku, jeśli chodzi o prawa obywateli. Kodeks karny   za głęboko wszedł w ich życie. Trzeba to zmienić.

Stargardzianin Marek Stankiewicz, podkreśliwszy swoje doświadczenie samorządowe i polityczne, przywołał dobre praktyki w naszym mieście, które mogą być wykorzystane przez innych w kraju.

Poproszony o informacje na temat prowadzonej kampanii wyborczej, Arkadiusz Marchewka przypomniał, że od kilku tygodni odbywają się spotkania z wyborcami pod nazwą „Porozmawiajmy”. Wskazał też na niektóre punkty programu KO: wyższe płace, niższe podatki; czyste powietrze; przywrócenie normalności w oświacie, w tym podwyżka dla nauczycieli – 1000 zł; skrócenie do 21 dni oczekiwania na wizytę u specjalisty; głosowanie przez internet.

PIT i CIT zostają w samorządach

Magdalena Kochana dodała: decentralizacja państwa; podatki PIT i CIT zostają w samorządach – gminach i powiatach.

– Obywatel musi być pewny swego państwa. Utrzymamy 500+. Jeśli ktoś to podważa – kłamie – mówiła kandydatka KO do Senatu.

Na koniec Zofia Ławrynowicz zapewniwszy, że będą kolejne konferencje kandydatów KO w Stargardzie, powiedziała: – Dzisiaj wszyscy jesteśmy stargardzianami. Razem pracujemy na wspólne dobro.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP okręg 41:

  1. Arkadiusz Marchewka, 2. Norbert Obrycki, 3. Zofia Ławrynowicz, 4. Artur Łącki, 5. Magdalena Filiks, 6. Grzegorz Napieralski, 7. Elżbieta Jabłońska, 8. Michał Marcinkiewicz, 9. Robert Sucharzewski, 10. Wojciech Łebiński, 11. Marek Stankiewicz, 12. Zbigniew Chojecki, 13. Zygmunt Siarkiewicz, 14. Lidia Lalak-Szawiel, 15. Hubert Andrych, 16. Joanna Napiwodzka, 17. Wiktor Tołoczko, 18. Piotr Rębacz, 19. Wioletta Drzewińska, 20. Damian Walczak, 21. Dorota Schrammek, 22. Izabela Grabowska, 23. Edyta Łągiewska-Wijas, 24. Piotr Misiło.

Kandydatką KO do Senatu RP z okręgu 98 jest obecna posłanka Magdalena Kochan.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBędzie bezpieczniej na Pyrzyckim
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Jeszcze dwóch graczy i będzie komplet


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj