Coraz jaśniej w mieście

0

Kilkadziesiąt nowych latarni zyskali mieszkańcy Stargardu. Energooszczędne ledowe oświetlenie pojawiło się na ulicach: W. Broniewskiego, M. Drzymały, Nowowiejskiej oraz Płatnerzy. Koszt inwestycji to ponad 630 tys. zł.

Jak informuje magistrat, nowe lampy zamontowano przy ul. W. Broniewskiego – na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz od zjazdu z ronda Pyrzyckiego do skrzyżowania z ul. Główną. W sumie w tym miejscu pojawiło się 85 nowych słupów.

Kolejne latarnie stanęły na parkingu przy ul. Płatnerzy. Dzięki temu zwiększyło się bezpieczeństwo kierowców pozostawiających w tym miejscu swoje samochody. Nowe słupy pojawiły się także przy ul. Nowowiejskiej i M. Drzymały. Oświetlono m.in. tzw. sięgacz – ślepą ulicę należącą do ul. M. Drzymały, a także okolicę pętli autobusowej przy ul. Nowowiejskiej.

W całym Stargardzie przybywa słupów z oprawami LED. Oświetlenie tego typu jest ekologiczne i trwałe. Ledowe latarnie dają mocne światło, jednocześnie pobierając niewiele prądu. To bezpieczne rozwiązanie zarówno dla pieszych, jak i kierowców poruszających się po zmroku.

(r)

fot. UM w Stargardzie

 

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Jeszcze dwóch graczy i będzie komplet
Następny artykułW trosce o pszczele rodziny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj