„Kolejarz” wędkuje już 70 lat

0

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 45 „Kolejarz” w Stargardzie świętowało 70-lecie istnienia. Były gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Organizatorzy przygotowali ciekawą wystawę z fotografiami i dokumentami sprzed lat. Wydarzenie uświetniły występy zespołu Jezioranki z Krzemienia oraz Kapeli Ludowo-Biesiadnej Retro z Marianowa. Wszyscy uczestnicy skosztowali tortu z podobizną szczupaka.

– Tak piękny jubileusz imponuje, a jednocześnie zobowiązuje do dalszej działalności, żeby przekazywać tę wiedzę i umiejętności kolejnym pokoleniom. Gratuluję wam pasji i zarazem dziękuję, że łączycie ją z dbałością o przyrodę. Doceniam, że rozszerzacie ideę mądrego korzystania z natury wśród młodych ludzi. Gratuluję dotychczasowej aktywności i życzę sukcesów na następne lata – mówił prezydent Rafał Zając, któremu członkowie Koła PZW „Kolejarz” wręczyli podziękowanie za wieloletnią współpracę i wsparcie w propagowaniu działalności na rzecz wędkarstwa i ochrony środowiska.

Koło PZW „Kolejarz” zaczęło swoją działalność w 1949 r. Jego członkowie startują w zawodach organizowanych w swoim gronie, jak też z powodzeniem rywalizują z wędkarzami z innych kół PZW. Zajmują się również działalnością edukacyjną – szkolą młodzież i przeprowadzają egzaminy na Kartę Wędkarską. Załoga „Kolejarza” brała udział m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Dla wędkarzy „Kolejarza” bardzo ważna jest troska o przyrodę. Co roku organizują wspólne sprzątanie wokół jezior i rzek, a także walczą z kłusownictwem. Przy kole działa także Społeczna Straż Rybacka Powiatu Stargardzkiego.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Tadeusz Surma

Poprzedni artykułSkull art Roberta Ganczarskiego
Następny artykułEwenement 2019. Spektakl „Prywatna klinika”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj