Pierwsze rondo na DK20 przy Starym Mieście już przejezdne

0

Rondo na skrzyżowaniu ulic: Kazimierza Wielkiego, M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoskiej i Obwodnicy Staromiejskiej, budowane przez firmę Maldrobud Sp. z o.o., już służy kierowcom.

To jedno z dwóch rond na skrzyżowaniach DK20 z DW 106, których inwestorem jest GDDKiA Oddział w Szczecinie. Drugie budowane jest na wyjeździe ze Stargardu – na skrzyżowaniu ulic: Gdańskiej, Gdyńskiej i Szosy Maszewskiej.

Budowa nowych rond kosztować będzie 12,853 mln zł. Całe przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Miasto Stargard w kwocie 2,5 mln zł.

Oba ronda zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić przejazd również samochodom ciężarowym. Oprócz samych rond powstaną – w części już są – chodniki i ciągi pieszo–rowerowe.

W części zostały też przebudowane sieci kolidujące z zakresem inwestycji.

Nowe rondo jest już przejezdne, ale – na razie – nie wszędzie się z niego dostaniemy. Jest już swobodny wjazd z ul. Bydgoskiej w ul. M. Skłodowskiej-Curie, jak też z ul. M. Skłodowskiej-Curie – wokół ronda – w ul. Bydgoską.

Najpóźniej 2 września (poniedziałek) z ronda będzie wjazd na ul. Kazimierza Wielkiego i na Obwodnicę Staromiejską, i odwrotnie.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych właśnie na tej obwodnicy – z powodu prac na jednej z jezdni – czasowo obowiązywał zakaz wjazdu w ul. Andersa. Co rusz zawracane były samochody, które chciały tam wjechać.

Udostępnienie w całości nowego ronda – wszelkie wjazdy i wyjazdy z niego – spowoduje, że zmieni się ruch na niektórych ulicach Starego Miasta: Kazimierza Wielkiego, Bolesława Krzywoustego i Bolesława Chrobrego.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDrzwi Otwarte w MDK. Wolne miejsca, nowe koła
Następny artykułOSiR. Harmonogram i cennik zajęć na pływalni SP 5


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj