Na 4 matach rywalizuje ponad 300 zapaśników z 4 krajów

0

W ten weekend (6-8.09.) hala OSiR zamieniła się w arenę zapaśniczych zmagań. Młodzi sportowcy, reprezentanci Polski, Niemiec, Ukrainy i Rosji, walczą w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. W zawodach na matach rywalizuje ponad 300 zapaśników.

Walki rozpoczną się w sobotę (7.09.). Najpierw zaplanowano ważenie zawodników, a później – ok. 12:30 na matę w hali OSiR wyjdą pierwsi uczestnicy walk eliminacyjnych. Tego dnia zmagania zakończą się ok. 17:00 dekoracją w grupie kobiet i dzieci.

W niedzielę (8.09.) o 9:30 rozpoczną się walki eliminacyjne, a o 10:00 nastąpi oficjalne otwarcie zawodów. Dalsze zmagania potrwają do 16:00, a na koniec zwycięzcy wszystkich kategorii odbiorą tytuły.

Do rywalizacji staną zapaśnicy z Polski, ale także Niemiec, Rosji i Ukrainy. Młodzi sportowcy powalczą o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

Polski Związek Zapaśniczy przyznał organizację tych zawodów stargardzkiemu klubowi LKS Feniks Pesta, który jest wychowawcą medalistki Mistrzostw Świata, Europy i 46 medalistów Mistrzostw Polski oraz zajmuje wysokie miejsce w kraju we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

(r)

Poprzedni artykułZaśpiewali „Mniej niż zero” na szóstkę
Następny artykułBrowar ze sceną muzyczną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj