Festyn Działkowca. Puchar dla ROD im. 4 Marca

0

Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokaz motocykli – to tylko niektóre z wielu atrakcji I Festynu Senioralnego Działkowca. Nie zabrakło pięknych kwiatów i dorodnych warzyw oraz owoców – wszystko z własnych upraw. Uczestnicy sprawdzili się też m.in. w konkurencji rzutu beretem.

Podczas festynu swoje ogrody zaprezentowali na stoiskach członkowie stargardzkich ROD-ów. Puchar Prezydenta Miasta Stargardu za całoroczną działalność otrzymali przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. 4 Marca, który zostali także nagrodzeni za najlepsze stoisko. Wyróżnienie za największą aktywność na festynie przyznano Stanisławowi Grudzińskiemu (prezes ROD im. 4 Marca).

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Festyn przyciągnął zarówno seniorów, jak i nieco młodszych mieszkańców. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała Kapela Ludowa „Retro” z Marianowa oraz zespoły Jutrzenka i Płomienne Serca. Oprócz muzyki był również teatr w wykonaniu grup z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Zespołu Szkół Specjalnych. Z kolei RYM(o)KLECI z PZERiI zapewnili publiczności przeżycia literackie.

Miłośników motoryzacji zainteresował pokaz motocykli i możliwość porozmawiania z właścicielami jednośladów. Były też konkursy dla osób w każdym wieku. Uczestnicy m.in. przeciągali linę i obierali jabłka, a także rzucali beretem. Dla głodnych – nie tylko wrażeń – przygotowano poczęstunek.

I Festyn Senioralny Działkowca odbył się w parku przy Domu Kultury Kolejarza. Inicjatorami wydarzenia byli członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie. Miasto wsparło finansowo organizację festynu.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Tadeusz Surma

Poprzedni artykułNagłośnienie z USA w SCK
Następny artykułPo 32. Targach Rolnych. Nagrody starosty i prezydenta przyznane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj