Nagłośnienie z USA w SCK

0

Trwa modernizacja nagłośnienia i oświetlenia w dużej sali Stargardzkiego Centrum Kultury. – To będzie kolosalna różnica. System, który montujemy, zapewni nam najlepszy dźwięk w województwie. Jestem przekonany, że uczestnicy wydarzeń w SCK docenią zmiany, jakie dla nich szykujemy – mówi Andrzej Kaszubski, dyrektor placówki.

W SCK instalowany jest profesjonalny system nagłośnienia z najwyższej półki – firmy Meyer Sound. Dzięki niemu dźwięk w dużej sali będzie się rozchodzić równomiernie. Różnice w odbiorze mają być już niedostrzegalne – niezależnie od miejsca, które zajmiemy. Akustycy zapowiadają, że idealną słyszalność będziemy mieć, zarówno siedząc w pierwszym rzędzie, jak i pod balkonem lub na nim.

Tego typu nagłośnienie ma zaledwie kilka scen w Polsce.

– To naprawdę duży projekt i totalna zmiana jakości. Przygotowania do tej inwestycji trwały ponad 1,5 roku. Przeprowadzono wiele badań, analiz i pomiarów. Koncepcja powstała w USA. Zgodnie z projektem miejsce każdego elementu jest określone co do milimetra – mówi dyrektor Andrzej Kaszubski.

Z systemów nagłośnieniowych ww. firmy korzysta m.in. Metallica. Różnicę w jakości widzowie będą mogli usłyszeć już we wrześniu. Pełną – widowiskową – prezentację SCK planuje nieco później.

Poza modernizacją starego systemu nagłośnienia, na dużej scenie budowany jest też nowy most z kilkunastoma nowoczesnymi, cyfrowymi punktami oświetleniowymi. Zdecydowanie lepszy będzie więc także odbiór wizualny spektakli, koncertów i innych wydarzeń w głównej sali SCK.

Wszystkie prace mają zakończyć się we wrześniu. Inwestycje pochłoną ponad 2 mln zł.

Niezależnie od trwających prac w dużej sali już można oglądać filmy. Repertuar jest dostępny tutaj.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułEDD w Stargardzie: Szepty starej kamienicy, Peter Groening, stacja Stargard, rajd pieszy po dawnej bazie lotniczej
Następny artykułFestyn Działkowca. Puchar dla ROD im. 4 Marca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj