Po 32. Targach Rolnych. Nagrody starosty i prezydenta przyznane

0

Zakończyła się XXXII edycja Barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania 2019. Jak co roku do Barzkowic przyjechali wystawcy z całej Polski. Przez trzy dni imprezę odwiedziło ponad 100 tys. osób. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych – m.in. dożynki, pokaz zwierząt hodowlanych i zawody jeździeckie.

Targi zorganizowane staraniem Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, skupiły przedstawicieli branży rolnej z całego regionu i kraju. Przedsięwzięcie to patronatem objęła także Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

Na niebieskim stoisku StargardVita! goście mogli lepiej poznać nasze miasto i dowiedzieć się, dlaczego warto się tu przenieść. Były także przydatne informacje dla stargardzian. Można też było sprawdzić bieżące oferty pracy.

Szeroka formuła targów zapewniła też szereg atrakcji wszystkim, na co dzień nieobeznanym z branżą rolną. Czekały zatem na miejscu sadzonki kwiatów, krzewów oraz warzyw i owoców. Oczy i podniebienia cieszyły również stoiska lokalnych producentów pieczywa, nabiału i wędlin. Przygotowano też bogatą ofertę miodów i napojów – także ze stargardzkich winnic.

Co roku podczas targów na scenie głównej przyznawane są nagrody. Tegoroczną nagrodę starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej w kategorii Najlepszej Firmy z Powiatu Stargardzkiego otrzymali właściciele Gospodarstwa Ekologicznego „Sedina” – Bożena i Ryszard Jaszczowscy. Specjalizują się oni w uprawie owoców i warzyw oraz ich przetwórstwie według tradycyjnych receptur. Starosta przyznała także nagrodę w kategorii Najlepszy Wyrób na Targach. Został nim ser twardy dojrzewający, oferowany przez Alicję Ordon – właścicielkę firmy Rolniczy Handel Detaliczny.

Z kolei prezydent Stargardu Rafał Zając wyróżnił stargardzką firmę Metalik. To przedsiębiorstwo handlowe, które działa w naszym mieście od 1993 r. Specjalizuje się w sprzedaży instalacji sanitarnych, techniki grzewczej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Metalik jest firmą rodzinną, która od ponad 25 lat dostosowuje swoją ofertę do wymagań klientów, budując tym samym stabilną pozycję na lokalnym rynku. Od 2006 r. właścicielami Metalika są Anna Dąbrowska i Dariusz Dąbrowski.

(r) – źródło: UM w Stargardzie, Starostwo w Stargardzie

fot.: Dagmara Ładniak, Tadeusz Surma

Poprzedni artykułFestyn Działkowca. Puchar dla ROD im. 4 Marca
Następny artykułEDD 2019. Jechali „Żelaznym traktem po Ziemi Stargardzkiej”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj